MANİSA’DAN SALİHLİ’YE UÇMAK İSTERMİSİNİZ?

01 Eylül 2014 Pazartesi, 11:05
MANİSA’da uçuşa merak duyanlar için Manisa Havacılık Spor Topluluğu 1.5 milyon liraya mal olan Hava Sporları Merkezi hayata geçirildi.
Havacılık Topluluğu Başkanı Arif Bakkaloğlu, kentte hava sporlarına ilgi duyanlara 100 liraya yarım saatlik yamaç paraşütü keyfi yaşatacaklarını söyledi. Manisa Havacılık Topluluğu Başkanı Arif Bakkaloğlu, Manisa merkeze 11 km uzaklıkta yapılan Hava Sporları Merkezi’nin hizmete girmek için gün saydığını açıkladı. 1.5 milyon liraya malolan tesisin Ekim başında hizmete gireceğini kaydeden Bakkaloğlu, tesisin içinde 375 metrekarelik bir hangarın, 250 metrekarelik bir idari binanın ve model uçak atölyesinin yer aldığını dile getirdi. Bakkaloğlu, kentte 150 engelliyi hava sporları ile tanıştırdıklarını ve bu projelerinin yeni tesiste devam edeceğini söyledi. Celal Bayar Üniversitesi’nden 78 öğrenciye havacılık eğitimi verdiklerini kaydeden Bakkaloğlu, bu öğrencilerin uçmak isteyen kişilere önderlik edeceğini belirtti.
 
Tesisin hizmete başlamasıyla birlikte Spil Dağı eteklerinde Manisalıların uçuş keyfini yaşayabileceklerinin altını çizen Bakkaloğlu, uçmanın pahalı bir spor olmadığını belirterek, uçmak isteyen kişilere 100 lira karşılığında yamaç paraşütüyle yarım saat Manisa gezisi yaptıracaklarını açıkladı. Bakkaloğlu, “Ekim ayında tesislerin faaliyete geçmesiyle birlikte vatandaşlara yönelik özel uçuşlar yapmayı planlıyoruz. Merkezde Spil Dağı üzerinden bir uçuş planı, merkezden Salihli’ye bir uçuş planı ve merkezden Türkmen Şelalesi çevresine bir uçuş planı olarak 3 uçuş planlıyoruz. Bunların fiyatları ise merkez için 100 lira, Türkmen Şelalesi için 200, Salihli için 300 lira gibi bir fiyat düşünüyoruz” dedi. Ayrıca uçuş eğitimleri vereceklerini de dile getiren Bakkaloğlu, 20 kişilik gruplar halinde uçmanın tekniğinin öğretileceğini söyledi. Bakkaloğlu, ikinci el uçuş malzemelerinin 2 bin liradan başlayan fiyatlar ile temin edilebileceğini, yeni malzemelerin ise yaklaşık 10 bin lira civarında olduğunu kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir