Manisa’daki terör operasyonunda 133 tutuklama

14 Mart 2017 Salı, 20:34

Manisa’da Şubat ayında polis ve jandarma ekiplerince PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 194 kişiden 133’ünün tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Manisa Öğretmenevinde Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında, aylık basın bilgilendirme ve eşgüdüm toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının Terörle Mücadelede Şube ekipleri tarafından yapılan operasyonların bilgileri de paylaşıldı.
Şubat ayında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik yapılan toplam 70 ayrı operasyonda 194 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan 194 kişiden 133’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken 61 kişinin de serbest bırakıldığı kaydedildi.
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Şubat ayı içinde PKK/KCK terör örgütüne yönelik yapılan 3 ayrı operasyonda gözaltına alınan 12 şahıstan 11’inin tutuklandığı bir kişinin de serbest bırakıldığı açıklandı. Manisa merkezde FETÖ/PDY’ye yönelik 21 operasyonda ise gözaltına alınan 98 kişiden 78’inin tutuklandığı 20 kişinin de serbest bırakıldığı kaydedildi. İlçelerde yapılan FETÖ/PDY’ye yönelik 13 ayrı operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 13’ünün tutuklandığı 27 kişinin ise serbest bırakıldığı açıklandı.
İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde PKK/KCK’ya yönelik yapılan 4 operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden birinin tutuklandığı 3 kişinin de serbest bırakıldığı öğrenildi. FETÖ/PDY terör örgütüne karşı yapılan 29 operasyonda ise gözaltına alınan 40 kişiden 30’unun tutuklanarak cezaevine gönderildiği açıklanırken, 14 firarinin ise yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir