MANİSA’DAKİ O CİNAYET DAVASI GÖRÜLDÜ!

20 Ocak 2015 Salı, 17:42

Kocasından dayak yediği iddiasıyla hamileyken öldürülen 22 yaşındaki Burcu Çapar’ın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2. davası görüldü. Davada daha önce var olan delillerin yeniden incelenmesi üzerine 2 Mart’a ertelendi.

Ferdi UZUN

Geçtiğimiz yıl 17 Mayıs’ta eşi Burcu Çapar’ı döverek karnındaki bebeğiyle öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapsi istenen Semih Çapar’ın duruşması Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İl duruşmaya Burcu Çapar’ın babası Süleyman ile annesi Fatma Akyol katıldı. Akyol ailesini avukatlığını Mehmet Özyolcu, Semih Çapar’ın avukatlığını ise Emin Uz yaptı. davayı Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Manisa Platformu ile Manisa Barosu Kadın Hakları Komisyonu da izledi. Savunması istenilen Semih Çapar, “Ben eşimi kendisini iki kez kaçırarak evlendim. Oğlum olacaktı. Hangi baba evladına kıyardı. Ben severek evlendim. Eğer yapmış olsaydım. Hastaneye götürdüğümde ben yaptım demezdim. Kamera kayıtları da gelmemiş. Çünkü hastane müdürü kayınpederimin arkadaşı” diyerek kendini savundu.

Dava ertelendi

Semih Çapar’ın ardından konuşan avukatı Emin Uz, Semih Çapar’ın eşini öldürdüğüne dair bir kanıt bulunmadığı olayı görenlerin ifadeleri ile bir sonuca varılamayacağını dile getirdi. Avukat Emin Uz, “Adli rapora göre eşinin ya düşürüldüğü ya da düştüğü açıklanmış. Bunun üzerine CMK 190 maddeye göre uzun süredir tutukluğu göz önünde bulundurularak Semih Çapar’ın tahliyesini istiyorum” dedi. Davada tanıklar dinlendikten sonra hakim, davada baba Akyol tarafından mahkemeye sunulan kıyafetlerin emanet alınarak incelemesine üzerine davayı 2 Mart’ta erteledi.

Adliye önünde açıklama yaptılar

Çapar’ın davasını ardından Manisa Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Adliye Sarayı’nın önünde basın açıklaması yaptı. Platform adına açıklama yapan Çiğdem Gültekin,”Cumhurbaşkanı, başbakan ve meclisteki bütün parti liderleri kadına yönelik şiddeti kınamak zorunda. 6284 sayılı korunma kanunu etkin uygulanmak zorunda. Ceza kanununda caydırıcı ceza olmak sorundadır” diye konuştu. Burcu Çapar’ın babası Süleyman Akyol ise, katil zanlısı Semih Çapar’a müebbet hapis cezası verilmesi gerektiğini belirterek, “Bizim tek istküçük torumuzun bizde kalması ve Semih Çapar’ın müebbet hapis cezası alması. Torumuzu artık Burcu’muz gibi büyüteceğiz” dedi. Anne Fatma Akyol ise, “Adalete güveniyoruz. Çocuğumuzun sonuna kadar arkasındayız. En önemli dileğimiz o kişinin hapis ceza almasıdır” dedi.

esh_24498

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir