MANİSA’DAKİ EYLEME DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

14 Kasım 2014 Cuma, 21:33


Geçtiğimiz ay Viessmann fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işte atılan ve fabrika önünde öylem yapan Türk Metal Sendikası Manisa 1 Nolu Şubesi üyeleri bir kez daha seslerini duyurmak için fabrika önünde eylem yaptı. İşçilere CHP’li vekiller Özgür Özel ve Sakine Öz de destek verdi.

Ferdi UZUN

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkartılan Viessmann işçileri direnişlerinin 30. Gününde de haklarını aramaya devam etti. İşten çıkartılan işçiler ve onlara destek vermeye gelen yüzlerce işçi fabrika önünde ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak eylem yaptı. İşçilere CHP’li vekiller Özgür Özel ve Sakine Öz de destek verdi. 30 gündür devam eden hak alma mücadelelerinin devam edeceğini vurgulayan Türk Metal Sen Şube Başkanı Ercan Dereli, “Sendikamız işçilere uzaktan ‘öğüt’ veren değil, onlarla birlikte mücadele eden sendikadır. Sendikal hakları engelleyenler, grev kırıcılığı yapanlar, sendikalı işçileri işsiz bırakanlar şunu bilmelilerdirler ki hepimizin özgürlüğü, eşitliği ve gelecek güvencesi için başlattığımız onurlu direnişimiz ilk günkü kararlılıkta sürecektir. Yağmur çamur, sıcak soğuk demeden işten atılan arkadaşlarımızla birlikte 30 gündür süren bu direnişimiz tüm haklarımızı alana kadar da devam edecektir” dedi.

Sonuna kadar yanlarında olacağız

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel ise “İşçileri kendi ekonomik güçleri karşısında ezilecek küçük bir karınca gibi gören kibirli yöneticiler! İşçi kardeşlerimiz karıncaysa o karıncaların kardeşleri vardır. O karıncaların kardeşleri bizleriz ve onların arkasındayız. Bundan sonra da Manisa’da sendikalaşmak için mücadele ederken işverenin baskısına maruz kalan herkesi ve sendikalaşma mücadelesinde bulunan tüm emekçilerin arkasında olacağımızın temennisinde bulunuyorum. Açılacak her davada işçi kardeşlerimizle mahkeme koridorlarında olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

Bizim için bir görevdir

CHP Manisa milletvekili Sakine Öz de şunları söyledi: “Bizler her insanın insanca yaşaması gerektiğine inanmışız. Bizlerle yolsuzlukla mücadele ederken ekmek için özgürlük için mücadele edenlerin yanında yer almayı bilmişiz. Burada onurlu direniş sergileyen kardeşlerimizin de yanında olmak bizim için bir görevdir.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir