MANİSA’DA TERMOMETRELER 40 DERECEYİ AŞTI

09 Temmuz 2015 Perşembe, 16:31

Manisa, yaz mevsiminin ilk sıcak hava dalgasında adeta kavruldu. Termometrelerin 40 dereceyi aştığı Manisa’da sokaklar boşalırken, vatandaşlar gölgelik alanlarda serinlemeye çalıştı.
Yaz mevsiminin ortasına gelinmesine rağmen ilk kez aşırı sıcaklarla tanışan Manisalılar, 40 dereceyi aşan sıcaklık nedeniyle çareyi sokağa çıkmamak ve gölgelik alanlarda serinlemekte buldu. Bazı vatandaşlar ise sokaklardaki çeşmelerde yüzlerini yıkayarak serinlemeye çalıştı.
Öğle saatlerinde 42 dereceyi bulan hava sıcaklıkları nedeniyle bazı vatandaşlar ağaç altlarında oturarak veya uzanarak serinlemeye çalışırken, Ramazan ayında oruçlu olan vatandaşlar ise sıcak havayla birlikte oldukça zorlandıklarını söylediler. Kimi vatandaşlar ise sıcak havaların bu sene geciktiğini ve sonunda yaz normallerine dönülmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Hava sıcaklıklarının birkaç gün daha 40 derecenin üzerinde seyretmesi beklenen Manisa’da özellikle öğle saatlerinde zorunlu kalınmadıkça dışarı çıkılmaması da istendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir