MANİSA’DA PİDE FİYATLARI DEĞİŞMEDİ

26 Haziran 2014 Perşembe, 18:19

MANİSA’da, kent merkezinde geçen yıl 1 lira olan 300 gramlık Ramazan pidesinin fiyatı, değişmedi. Buna rağmen çevre ilçelerde fiyatların farklılık gösterdiği açıklandı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, esnafının pide fiyatları üzerinde bir değişiklik talebinde bulunmadığını ifade etti. 300 gramlık Ramazan pidesinin 1 liradan satılacağını açıklayan Oda Başkanı Geriter, ilçelerde ise fiyatların farklılık gösterdiğini belirtti. Oda Başkanı Geriter, “Selendi ilçemizde 350 gram pidenin satış fiyatı 1 lira 50 kuruş, Köprübaşı’nda 300 gram pidenin satış fiyatı 1 lira 25 kuruş, Kırkağaç’ta 250 gram pide 1 lira olarak belirlendi” diye konuştu.

Ramazan ayında vatandaşları bilinçli alışveriş yapmaları için uyaran Oda Başkanı Geriter, “Ramazan aylarında vatandaşlar gıda tüketimlerine dikkat etmeli. İsrafa yol açacak alışverişler yapmamalı. Tabii bu bilinçli tüketim ile birlikte esnafımıza da ciddi sorumluluklar düşmektedir. Esnaflarımız, bu bilinç içerisinde Ramazan ayını bir fırsat ayı değil, bir hayır ayı olarak düşünmeli. İnsanlarımıza daha sağlıklı ve daha sıhhi malzemeler sunmalılar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.