MANİSA’DA KAYIP KIZINI ARAYAN ANNE YARDIM İSTEDİ

09 Ağustos 2014 Cumartesi, 10:46

MANİSA’da annesi Huriye Türkoğlu ile birlikte yaşayan 8’inci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Ayşegül Yurtçu’dan 2 gündür haber alınamıyor. Annesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Ayşegül Yurtçu’nun bulunması için polis çalışma başlattı. Kızı ile birlikte kızının bir arkadaşının daha kayıp olduğunu söyleyen anne Huriye Türkoğlu, vatandaşlardan yardım istedi.

Ege Mahallesi’nde yaşayan ve 5 yıl önce eşinden boşanan 42 yaşındaki Huriye Türkoğlu, 8’inci sınıf öğrencisi kızı 13 yaşındaki Ayşegül Yurtçu ile birlikte yaşamaya başladı. 2 gün önce tezgahtar olarak çalıştığı mağazadan evine dönen Huriye Türkoğlu, kızını bulamadı. Ayşegül Yurtçu’nun akşam eve dönmemesi, cep telefonuna da ulaşılamaması üzerine anne Huriye Türkoğlu, polise kayıp başvurusunda bulundu. Huriye Türkoğlu, “İşten eve geldiğimde kızımı evde bulamadım. Yakın arkadaşına gidebileceğini düşündüm. Akşamüstü eve gelir diye bekledim. Ortadan kaybolabileceğini hiç düşünmedim. Arkadaşlarını aradım, ancak onlarında bilgisi olmadığını öğrendim. Telefonu kapalıydı. Hiç açılmadı. Gidebileceği hiçbir yer yok. Çarşıya çıkıp, kafasına göre gezen bir çocuk da değil. İçine kapanık sessiz bir çocuktur” dedi.

KIZININ ARKADAŞI DA KAYIP

Kızının bir arkadaşının daha kayıp olduğunu öğrendiğini söyleyen Huriye Türkoğlu, “Kızım saat 14.00 sıralarında evden çıkmış, bir arkadaşına gitmiş. Benim kızımda yok. O kız da ortada yok. Kızım evden kaçamaz, cesaret edemez. Evden kaçayım arkadaşlarıma uyayım diye bir şeyler düşünmez. Artık başına bir şey gelmesinden şüpheleniyorum. Birileri kandırıp götürdü. Manisa’da olsa, özgür olsa kesinlikle eve gelir. Benden ayrı duramaz. Bana sarılmadan duramaz. Telefonu hiç açılmadı. Gelir diye hep bekledim. Ama umudum tükenmeye başladı” diye konuştu. Anne Huriye Türkoğlu, kızını görenlerin kendisine yardımcı olmasını istedi.

Yorum

  1. mefail

    9 Ağustos 2014 at 12:00

    isterseniz anneye küçük kayıp kıza büyük resim yapalım arkadaşlar ,,hani bir amaca hizmet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir