Manisa’da kadın patronlar buluştu

16 Mart 2017 Perşembe, 15:48

TÜRK Ekonomi Bankası’nın (TEB), kadın patronların potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla başlattığı TEB Kadın Akademisi Manisa’da iş kadınlarını bir araya getirdi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda TEB ve TOBB Manisa Kadın İl Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla bir araya getirme hedefleniyor. İş dünyasındaki kadınların potansiyellerini daha çok açığa çıkarmasına destek olabilmek amacıyla finansal hizmetlerin yanı sıra ücretsiz eğitim danışmanlık desteğini de içeren programda Kadın Bankacılığı Yöneticisi Sara Hepşen, TEB’in kadın girişimcilere verdiği destekler konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Etkinlikte konuşan TOBB Manisa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy, bugüne kadar Manisa’da kadın girişimcilerin desteklenmesi konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyerek “Kadınların iş hayatında sayılarının artması ve güçlü bir şekilde ekonomide yer almaları ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından çok önemli. TEB Kadın Akademisi verdiği eğitimlerle kadınların işlerini daha sağlıklı bir şekilde yürütmelerine ve geliştirmelerine büyük katkı sağlıyor” dedi.

Konuşmaların ardından ActionCOACH İşletme Koçu Ayşegül Akşak Nakit Akışını İyi Yönetmenin ipuçları konulu sunumunu gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı. TEB, kadın bankacılığı ile işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk alma olanakları sunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir