Manisa’da hasta kadını çocukları sokağa attı!

12 Ekim 2016 Çarşamba, 22:19

Manisa’nın Yunusemre İlçesi Atatürk Mahallesi’nde çocukları tarafından sokağa atılan 75 yaşındaki Birsen Çınar’ı polis ekipleri otele yerleştirdi.

Edinilen bilgilere göre sağlık sorunları bulunan 75 yaşındaki Birsen Çınar’a kızları bakıcı tuttu. Bakıcı parasının zamanla ödenmemesi üzerine Çınar, yeniden evine döndü. Bir süre evinde kalan Çınar’ı, çocukları daha sonra sokağa attı. Sokakta yaşlı bir kadının kaldığı ihbarını alan polis ekipleri hemen olay yerine giderek yaşlı kadına ulaştı. Sağlık raporu alınmak üzere Manisa Devlet Hastanesi’ne getirilen Çınar’ın, yürüme zorluğu çektiği ve bazı solunum sistemi rahatsızlıkları olduğu öğrenildi. Konuyu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bildiren polis ekipleri Çınar’ın huzurevine yerleştirilmesi için işlem başlattı.

10 sene önce eşini kaybettiğini söyleyen Birsen Çınar, zamanla kızlarının kendisini evde istemediğini söyledi. Daha önce de sokaklarda kaldığını söyleyen Çınar, kendisine yardımcı olan polis ekiplerine teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Kocam öleli 10 sene oldu. Kızlarım da beni evde istemiyor. Oradan oraya atıyorlar beni. Geçen seneden beri böyle yaşıyorum. Günlerdir sokakta kaldığım oldu. En son beni dün yine sokağa attılar. Öksürdüğüm için odalara kapattılar. Üzerime kapıları kitlediler. Dayanamayıp sokağa attılar. Allah razı olsun polis ekipleri bana yardımcı oldu. Konaklayacak yer sağladılar.”

1 günlüğüne otelde konaklaması sağlanan Çınar’ın, yarın huzur evine teslim edilmesi bekleniyor.

 

Kızının sokağa terk ettiği kadın gözyaşlarıyla huzurevine yerleştirildi
http://45haber.com/gundem/kizinin-sokaga-terk-ettigi-kadin-gozyaslariyla-huzurevine-yerlestirildi.html

1

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir