Manisa’da FETÖ’ye 12 tutuklama

10 Kasım 2016 Perşembe, 11:26

MANİSA’daki FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında çeşitli tarihlerde gözaltına alınan 40 kişiden, örgütte ‘abla’ olarak görev yaptığı belirtilen şüphelilerin eşleri olan 15 kişiden 12’si tutuklandı, 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek’in talimatıyla yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında Manisa merkezli İzmir, İstanbul, Aydın, Kayseri, Samsun, Adana, Tekirdağ ve Balıkesir olmak üzere 9 ilde örgütün ablalarına ve eşlerine yönelik geçen 28 Ekim sabahı eş zamanlı operasyon düzenlendi. Soruşturma kapsamında örgütün cemaat ablaları ile eşleri olmak üzere 90 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Şüphelilerden 30’unun erkek olduğu belirtildi.

Manisa’dan toplam 47, diğer illerden ise toplam 43 kişinin gözaltına alınacağı vurgulanırken, ilk aşamada 25’i kadın 10’u erkek olmak üzere toplam 35 kişi yakalandı. Operasyon devamında örgütün ablarının eşlerinden 5’i daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan toplam 40 şüpheliden, örgüt ablalarının eşleri olduğu belirtilen 15 kişi, işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 12’si tutuklanırken, 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan, 25 FETÖ ablasının polisteki işlemlerinin halen sürdüğü bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir