Manisa TSO Üyeleri EİMA Fuarı’nda

13 Kasım 2014 Perşembe, 15:56

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamları dünyanın en büyük tarım aletleri fuarı EİMA Uluslararası Tarım ve Bahçecilik Teknolojileri Fuarına katıldı. İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen fuarda Manisalı işadamları son teknoloji tarım aletlerini inceleyerek ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu.

Dünyanın en önemli tarım makineleri fuarına Manisa TSO üyesi işadamları çıkarma yaptı. Manisa TSO Başkan Yardımcısı Adnan Erbil’in delegasyon başkanlığını yaptığı tarım sektöründe faaliyet gösteren 40 işadamından oluşan heyet  İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen  EİMA Uluslararası Tarım ve Bahçecilik Teknolojileri Fuarına katıldı. ESA Grup Seyahat firmasının organizasyonuyla tarım aletlerini inceleyen işadamları dünyanın dört bir yanından yaklaşık  3  bin firmanın ürettiği ürünleri ilgiyle inceledi. Uluslararası teknik tarım sektörünün buluşma noktası konumundaki fuarda, traktörler, tarım makine ekipmanları, toprak işleme, delme, gübreleme, meyvecilik makine ve ekipmanları, sebzecilik ve özel bitki yetiştiriciyle ilgili makinelerin yoğunlukta olduğunu kaydeden Manisa TSO Başkan Yardımcısı Adnan Erbil, tarım sektöründeki işadamlarını sektördeki yeniliklerle tanıştırmak istediklerini söyledi. 5 gün sürecek olan fuarın işadamları için yararlı olacağını kaydeden Manisa TSO Başkan Yardımcısı  Erbil, “ Dünyada tarım alanında her gün yeni bir gelişme oluyor. Manisa’da bir tarım kenti ve bu kentte tarımın bilinçli yapılmasını istiyoruz. Üyelerimiz tarım sektöründeki faaliyetlerle ekonomiye katkı sağlıyorlar. Ancak biz işadamlarımızın dünyadaki gelişmelere ayak uydurmasını istiyoruz. Bu fuarda dünyadaki yeniliklerle tanışıp bunları Manisa’da da uygulama fırsatı bulacaklardır” dedi.

Manisa tarımının her gün daha da geliştiğini kaydeden Erbil, fuarda yer alan son teknoloji tarım aletlerinin Manisa ve Ege Bölgesindeki tarım arazileri için çok uygun olmadığını belirterek, Manisa’da tarımın gelişmesi için arazi bölünmesine son verilmesi gerektiğini dile getirdi. Erbil, “ Arazi bölünmesinin önüne geçemedik. Biz son teknolojik tarım aletlerini kullanarak tarımdaki bir çok girdinin önüne geçebiliriz. Ancak bizim arazilerimiz miras yoluyla bölünme nedeniyle çok parçalı olduğu için tarım aletlerini yeterince kullanamıyoruz. Biran önce tarımı daha çok geliştirmek için arazi bölünmesinin önüne geçmeliyiz’ diye konuştu.

TARIM FUARINDA MANİSA MESİR MACUNU

Gün boyunca fuarı gezen işadamları Manisa’nın ünlü Mesir Macununu ziyaretçilere ikram etti. Mesir Macununun tadına bakan İtalyanlar Mesir Macununa hayran kaldı. İkili görüşmeler de yapan işadamları teknolojik tarım aletlerini Manisa’da da kullanmak için girişim başlattılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir