Manisa Büyükşehir, ilçelerdeki çalışmaları inceliyor

19 Ekim 2016 Çarşamba, 17:15

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, ilçelerde başlatılan reorganizasyon çalışmaları çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim kadroları, ilçelerdeki çalışmaları yakından takip ediyor. Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını yürütürken değişen toplumsal şartlara ve mevzuata uygun olarak çalışmalarına yön vermeye çalışıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Turgutlu Koordinasyon İşleri Şube Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Turgutlu Koordinasyon İşleri Şube Müdürü İbrahim Kutar’dan çalışmalar ve organizasyon yapısı hakkında bilgiler alan Halil Memiş, çalışmaların aksatılmaması ve vatandaşla olan bağların güçlendirilmesi talimatını verdi. İstek ve talepleri de dinleyen Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ziyarette, Turgutlu Koordinasyon İşleri Şube Müdürü İbrahim Kutar tarafından çalışmalar hakkında sunum da yapıldı. İlçenin tamamını kapsayan ve Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ’nin yatırımlarının değerlendirildiği çalışmanın bir bölümüne Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun da katıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çok hızlı teşkilatlandığını belirten Genel Sekreter Halil Memiş, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, eski birkaç büyükşehir belediyesi hariç tüm büyükşehir belediyeleri içerisinde ilçelerde en hızlı teşkilatlanan ve böylelikle enerjisini en erken yatırıma yönlendirebilen bir özelliğe sahip. Ancak geçtiğimiz iki yıl içerisinde, bizlere ulaşan talepler, ilçelerde yürütülen çalışmalar ve yaptığımız analizler çerçevesinde, hizmetlerin daha etkin sunulabilmesini temin için, personel sayısından araç gereç sayısına, birimlerin işleyişlerinden sorun çözme biçimlerine kadar yeniden gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi ihtiyacı doğdu. Bu çerçevede Daire Başkanlıklarımızın yaptığı çalışmaların ışığında, ilçelerdeki analizlerimizi yapmak, çalışmaları ve iş yürütümünü yerinde incelemek amacıyla ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Tespitlerimizi masaya yatırıyoruz. Hayatın gereklerine ve değişen şartlarına uygun olarak yapı ve faaliyetlerimizi gözden geçirmek zorundayız. Koordinasyon İşleri Müdürlüklerimizin değişen şartlara göre, iki yıldır elde ettiğimiz ölçülebilir veriler ışığında yeniden düzenlenmesi gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personellerin performanslarının artması için çalışma disiplininin daha çok artması gerektiğini belirten Genel Sekreter Halil Memiş, “17 ilçemizde de ayrım yapmadan en iyi şekilde çalışıyoruz. Turgutlu ilçemizde bunlardan biri, Manisalı vatandaşımızın mağdur olmaması için gerekirse sabahlara kadar çalışacağız. Bizlerin görevi vatandaşın hayatını kolaylaştıracak çalışmaları yapmaktır. Turgutlu Büyükşehir farkını yaşayacak” diye konuştu. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise, “Büyükşehir Belediyesi ilçemizin kalkınması için çok çalışıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü vatandaşın mağdur olmaması için çalışmalarını sürdürüyor. İlçemiz çok daha güzel çalışmalarla tanışacak” diye konuştu.
Toplantıda bulunan MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ise il genelinde yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirtti. Coşkun, “Manisalıların yıllardır beklediği çalışmaları hayata geçirmeye başladık. Turgutlu’muzda altyapı yenilemelerimiz devam ediyor. Vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlayacak her tür çalışmada üzerimize ne düşüyorsa mesai mefhumu gözetmeksizin yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla 17 ilçenin tamamında çalışma içinde olduğunu ifade eden Genel Sekreter Halil Memiş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tüm ilçelerin ihtiyaçları olan çalışmaları alacağını söyledi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir