Manisa 7/24 Haşereden Arınıyor

10 Temmuz 2014 Perşembe, 10:30

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan ilaçlama ekipleri, kent genelindeki ilaçlama çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Manisalıların rahat bir yaz geçirebilmeleri amacıyla il genelindeki çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “Haşereyle ilgili şikâyetlerin yoğun olduğu bölgelerde mevcut uygulamalara destek amaçlı geceleri de ilaçlama çalışmaları yapmaktayız” dedi.

Sıcakların artmasıyla beraber haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri haftanın her günü belli mahallelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. İl genelinde gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt,”İl genelinde, sulak alanlarda Şubat ayında ilaçlama çalışmasına başlarken, Haziran ayında da sokak ilaçlamalarına başladık. Daire Başkanlığımıza bağlı 1 şube müdürü, 1 mesul müdür,1 ekip sorumlusu, 12 şoför ve 36 ilaçlama operatörü ile 17 ilçemizde ilaçlama çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Tüm ilaçlama uygulamalarımızda kullanılan ürünler, Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği aktif maddeleri içeren, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu çerçevesinde temini yapılmaktadır” dedi.

Gece Gündüz İlaçlama
Haşereyle ilgili şikâyetlerin yoğun olduğu bölgelerde mevcut uygulamalara destek amaçlı geceleri de ilaçlama çalışması yapıldığını ifade eden Aykurt,” Tatarcık ve sivrisinekler dinlenme alanı olarak ağaç kavukları ve çim alanları tercih etmektedir. Bu kapsamda yeşil alanlarda ilaçlamaya destek amaçlı 00:00-04:00 saatleri arasında da uygulama yapılmaya başlanmıştır” dedi.

Karasineklere 3 bin adet Tuzak
İl genelinde karasinek popülâsyonunu kontrol altına alabilmek için de çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Aykurt, “İl sınırları içerisindeki parklar, çay bahçeleri, mezbaha, pazar yerleri ve hayvan barınaklarına karasinek popülâsyonunu kontrol altına alabilmek için 3 bin adet karasinek tuzağı yerleştirilmiştir” dedi.

4 Yorum

 1. Ömer SAYI

  10 Temmuz 2014 at 13:34

  Saruhanlı belediyesine bağlı Koldere mahallesinde sivrisinek ve karasineklere karşı ilaçlama yapılmamaktadır.

 2. halil karadoğan

  10 Temmuz 2014 at 13:59

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLAÇLAMAYI LAF OLSUN DİYE YAPIYOR HERHALDE.KOLDEREYE GELİP 2 SOKAK GEZİP GİDİYORLAR
  SÜREÇ UZADIKÇA İŞLER KARIŞIYOR

 3. hakan celik

  10 Temmuz 2014 at 15:11

  Bu yaptiginizi iddia ettiginiz ilaclamalari biz koldere halki olarak neden goremiyoruz ve sinek icinde yasiyoruz.bir yetkili aciklama yaparsa cok iyi olacak sanirim.belediye elimizden alinmadan once hersey cok guzeldi simdi ise heryer pislik icinde

 4. isa karasakal

  10 Temmuz 2014 at 22:30

  Saruhanlı belediyesine bağlı Koldere mahallesinde sivrisinek ve karasineklere karşı ilaçlama yapılmamaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.