Kurdeleli Sokak kamyon kurbanı oldu

29 Aralık 2017 Cuma, 20:36

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde, işlerinin düzelmesi ve sokağa hareket gelmesi için esnaf tarafından süslenen Kurdeleli Sokak’taki kurdeleler sabah saatlerinde sokağa giren bir kamyonun kurbanı oldu. Sokak üstündeki tüm kurdeleler kamyona takılarak yerinden sökülüp araçların üzerine düştü. Adeta savaş alanına dönen sokaktaki esnaf durumu emniyete bildirerek sorumlu hakkında gerekli işlemin yapılmasını talep etti.
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Yarhasanlar Mahallesi 2318. Sokak esnaflarının Manisa’ya görünümü güzel bir sokak kazandırmak ve sokağa hareket getirmek amacıyla süsledikleri sokaktaki kurdeleler bir markete ait yük indirme kamyonu tarafından yanlışlıkla söküldü. Esnafın uyarılarına da dikkat etmeyen kamyon şoförü sokakta kurdelelerin bağlı olduğu bütün direkleri yıkarak kurdelelerin araçların üzerine düşmesine neden oldu.
Sokak esnaflarından ve olayın tanıklarından Fırat Yıldırım, “3 ay önce yapmış olduğumuz sokağımızın kurdelelerini sabah saatlerinde bir markete ait yük indirme kamyonu ‘dur’ ihtarımızı duymadı. Arkasından da seslenmemize rağmen daha da hızlanarak kurdelelerin bağlı olduğu bütün direkleri yıkarak kaçtı. Direklerin yıkılması sonucu kurdeleler koparak yerlere düştü ve sokak savaş alanına döndü. Yapılan her şey ziyan oldu gitti gözümüzün önünde. Olayı emniyete bildirdik sorumlu hakkında gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir