Kulalı Mehmetçiklere Mehter Marşlı uğurlama

31 Ekim 2016 Pazartesi, 17:29

Manisa’nın Kula ilçesinde 1996/4 tertip askere gidecek 211 gence Mehter Marşlı uğurlama töreni düzenlendi.
Yunus Emre Şehit Ömer Halis Demir Kent meydanında düzenlenen uğurlama törenine Kula Kaymakamı Murat Güven, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Melih Oğuz, daire amirleri, askere gidecek gençler ile aileleri katıldı. Askerler adına bir konuşma yapan Soner Malkoç “Bizler nöbeti devralıyoruz, sizler burada rahat uyuyun. Biz bu vatanın evlatları olarak bayrağımıza ve vatanımıza göz diken düşmanlara karşı sizleri savunmaya gidiyoruz. Bizlerden duanızı eksik etmeyiniz” dedi. Kula Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Melih Oğuz ise, askere gidecek gençlere hayırlı yolculuklar diledi. Oğuz, “Bu ülkeyi yıpratmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidirler ki, Türk insanı vatanı için her zaman canını vermeye hazırdır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kula Kaymakamı Murat Güven ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun askere gidecek gençler adına Soner Malkoç’a Türk Bayrağı’nı teslim etti.
Kula belediyesi tarafından askere gidecek gençlere çeşitli hediyeler verilirken Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteran Takımı konser verdi. Askerler Kula İlçe Müftüsü Kamil Kırkız tarafından yapılan duayla uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir