Küçük Odalar Nasıl Büyük Görünür

13 Mart 2017 Pazartesi, 14:17

Küçük dekorasyon hilelerini kadin.com sizler için derledi.

Küçük Odalar Nasıl Büyük Görünür

Bir evi dekore etmek son derece keyifli bir iştir. Keyfimize göre dekore ettiğimiz evde yaşam kalitemiz yükselir, evde geçirdiğimiz zaman çok daha keyifli alır. Günümüzde dekorasyon konusunda en büyük zorluklardan biri küçük odalarda çok fazla eşya muhafaza etme zorunluluğudur. Yeni nesil evler daha küçük ebatlarda yapılıyor ve küçük odalara çok fazla eşya yığmak da ferah ve konforlu görünen bir yaşam alanına sahip olmamızı güçleştiriyor. Küçük bir odayı daha büyük göstermenin bazı kolay yöntemleri var. Bu yöntemleri uygulayarak siz de çok daha şık, davetkâr ve ferah görünümlü odalara sahip olabilirsiniz. Peki, küçük odalar nasıl büyük görünür? Karşınıza Öneriler:

Küçük Odaları Daha Büyük Gösterme Yolları

Küçük odalar nasıl büyük görünür? Bu soru evini dekore eden herkesin aklına gelir. Küçük odaları daha büyük göstermek için bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını uygulayarak siz de çok daha ferah görünen bir eve sahip olabilirsiniz.

  • Olabildiğince doğal ışıktan yararlanın. Dekorasyonda ışığın kullanımı son derece önemlidir. Odanız doğal ışıktan ne kadar faydalanırsa bir o kadar geniş görünür.
  • Bir odaya perde alırken perdenizin duvar rengi ile aynı olmasına özen gösterin. Aynı renkteki duvarların ve perdelerin bütünlüğü odanızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Dikine uzun perdeler kullanmak da odaları büyük gösteren ipuçlarındandır.
  • Küçük odalar nasıl büyük görünür sorusunun en kolay uygulamalı cevabı odada ayna kullanmaktır. Ayna yansımaları odayı daha büyük gösterir.
  • Dekorasyonda boşlukların gücüne inanın. Odada bulunan her boşluğa raf eklemek odanın daha kalabalık ve dar görünmesine neden olacaktır. Boş alan bırakarak daha havadar bir oda görünümüne sahip olabilirsiniz.
  • Boşluklardan mobilya seçiminizde de faydalanın. Bir odayı tamamen dolduran mobilyalar tercih etmeyin. Küçük ve az eşya ile dekorasyon odaları daha ferah ve büyük gösterir.

Doğallık ve Sadelikten Yararlanın

  • Küçük odalar nasıl büyük görünür sorusunun yanıtlarından biri de olabildiğince doğal ve sade dekorasyon seçimleri yapmaktır. Bu yönteme bağlı kalmak adına odanızın duvarlarında ya da dekorasyon eşyalarında hafif ve nötr bir renk paleti seçerek daha ferah görünümlü bir odaya sahip olabilirsiniz.
  • Halı seçiminde küçük baskılar ya da düz renkler seçmek de küçük bir odaya genişlik ekleyen faktörlerdendir.
  • Küçük odalar nasıl büyük görünür sorusunun en geçerli yanıtı ise fazlalıklardan arınmaktır. Eşyalarınıza göz attığınızda içinde 1 yıl ve daha fazla süredir kullanmadıklarınızı görürseniz ondan kurtulun ve kendinize daha fazla yaşam alanı açın.

Evinizin ve ofisinizin havasını değiştirecek dekorasyon önerileri için kadin.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir