KORSANLARA İNANMAYIN

12 Eylül 2014 Cuma, 19:40

Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Üzen, vatandaşları uydu alıcılarını piyasadaki korsanlara kurcalatmamaları konusunda uyardı bulundu. Üzen, oda kimlikleri olmayan şahıslara, vatandaşların inanması gerektiğini söyledi

Ferdi UZUN

Türksat 2A’nın 2016’da ömrünü tamamlayacağından dolayı 14 Şubat 2014’te uzaya fırlatılan TÜRKSAT 4A uydusunun yörünge testleri 14 Temmuz’da tamamlanması beklenirken, yörünge testleri 17 Eylül’e ertelendi. Bu kapsamda 17 Eylül’ü, 18 Eylül’e bağlayan gece TÜRKSAT 4A uydusu resmen faaliyete başlayacak. Konuya ilişkin bilgi veren Manisa Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Üzen, vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Vatandaşlarımız 18 Eylül sabahı uyandıkları vakit televizyonlarını açtıklarında sinyal yok ibaresi ile karşılaşacaklar. Sinyal yok ibaresini gören vatandaşlarımız çanak antenlerin yön ayarlarını kurcalamaması gerekmektedir. Ayrıca vatandaşlar uydularını bu işten anlayan anlamayan herkese yaptırırlar ise ceplerinden daha çok para çıkar. Kayıt dışı korsan uydu yapımcılara karşı üyelerimize kart çıkardık. Uydularını yaptırmak isteyen vatandaşlarımız kesinlikle kartlarını sorsunlar” dedi.
Üzen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Meslektaşlarımızın sıkıntıları var. Özellikle elektronik piyasası dolara bağlı. Dolara bağlı olduğu için elektronik cihazların maliyeti bizlere yüksek geliyor. Bu durumunun Merkez Bankası tarafından biran önce düzeltilmesi lazım. Merkez Bankası dolara müdahale ederek, elektronik cihazlar konusunda piyasayı hareketlendirmesi lazım.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir