Köprübaşı’ya 30 kilometrelik kanalizasyon hattı

13 Mart 2017 Pazartesi, 18:04

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), Köprübaşı Borlu Mahallesi’nin altyapı ihtiyacına yönelik geliştirdiği 30 kilometrelik kanalizasyon hattı projesiyle 50 yıldır kullanımda olan mevcut hattı yenileyecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki altyapı eksikliklerini gidermek amacıyla projeler üretmeye devam ediyor. Köprübaşı ilçesine bağlı Borlu Mahallesi’nin 50 yıllık kanalizasyon şebekesini yenilemek için de proje çalışmalarına başlandı. Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, bölgeye giderek İller Bankası’nda görevli kontrolörle birlikte projenin yersel tetkiklerini gerçekleştirdiler. Şebekenin geçeceği güzergah incelenerek, dere ve karayolu geçişleri kontrol edildi. Proje çalışmalarının noktalanmasının ardından hattın inşa aşamasına geçilerek, mahalleye 29 bin 150 metrelik yepyeni ve sağlıklı bir kanalizasyon şebekesi kazandırılacak.
Borlu Mahalle Muhtarı Hüseyin Ali Korucu, mahallelerindeki altyapı ihtiyacının giderilecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Mahallemizin kanalizasyon şebekesi 60’lı yıllardan sonra yapılmış. Çok eski olduğu için de sürekli sorun çıkartıyor. Bunun yanında, yağmur suyu ve kanalizasyon hattımız da birleştiği için, ağır geliyor ve caddelerimizde çökmeler yaşanıyor. Şimdi yeni hattımızın yapılmasıyla birlikte kanal ve yağmur suları birbirinden ayrılacak. Sorunumuzu dikkate alıp, proje kapsamına dahil ettikleri için MASKİ’ye teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sağolsun, hizmetler gelmeye başladı. Devamını da dört gözle bekliyoruz” dedi.
MASKİ Genel Müdürlüğü, proje kapsamında mahalleye bir de 400 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşeyecek. Mahalledeki tüm altyapı çalışmalarının noktalanmasıyla yağmur sularının sağlıklı şekilde uzaklaştırılması sağlanarak hatlarda yaşanan patlak ve arızalar ortadan kalkacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir