Köprübaşında Kahkaha Tufanı

06 Temmuz 2014 Pazar, 14:34

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gezici Tır ile ilçelere ulaştırdığı Ramazan Etkinlikleri Köprübaşı ilçesine konuk oldu. ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyununun sergilendiği etkinliği yüzlerce Köprübaşı’lı izledi.

Ramazan Etkinliklerini Manisa’nın tüm bölgelerine yaymak amacıyla gezici Tır eşliğindeki etkinlikleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı ilçesine keyifli bir gece yaşattı. ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyununu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, eşi Alparslan Ustamehmetoğlu, Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe, Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Koordinatörü Alim Ertem ve yüzlerce Köprübaşılı izledi. Oyun öncesinde ve sonrasında vatandaşlarla sohbet eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ustamehmetoğlu, halkın etkinliklerinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Başrollerinde usta oyuncular Sinan Bengier ve Ayberk Atilla’nın rol aldığı oyunda, temel orta oyununun belli bölümleri canlandırıldı. İbiş, Laz ve Külhanbeyi gibi orta oyununun sevilen tiplerine de yer verilen oyun, Köprübaşılı vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Oyunun ardından izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.

Oyunun sonunda Usta oyuncu Sinan Bengier tarafından sahneye davet edilen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, ‘’ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız, sizlere Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını getirdik köprübaşılı vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum’’ dedi. Ardından Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Koordinatörü Alim Ertem oyuncuları tebrik ederek kendilerine unutulmaz bir gece yaşattıkları için teşekkür etti ve çiçek takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.