KIZILAY MANİSA ŞUBESİ YENİ BİNALARINA KAVUŞTU

27 Eylül 2014 Cumartesi, 10:53

TÜRK Kızılay’ı Manisa Şubesi tarafından yaptırılan 288 dairelik Şehzade Konutları, Kızılay Hizmet Binası ve Bekir-Sacide Keleşoğlu Kan Bağışı Merkezi’nin açılışı yapıldı. Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay’ın imkanlarını attırarak daha fazla kişiye ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Kızılay Manisa Şubesinin 75’inci Yıl Mahallesi’ndeki yeni hizmet binası, kan bağışı merkezi ve altı yıldır yapımı devam eden Kızılay’a ait 132 dairenin bulunduğu 288 dairelik Şehzade Konutları törenle hizmete girdi. Açılışa Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Partili Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Manisa Şubesi Başkanı Cengiz Yurdabekçi ve davetliler katıldı.

DAİRELERİN BİR KISMI SATILIP DİĞERLERİ KİRALANACAK

Şehzade Konutları’nın yapıldığı araziyi 40 yıl önce aldıklarını belirten Kızılay Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi, bugün Kızılay’a gelir sağlayacak bir yapıya kavuşturduklarını söyledi. 288 dairenin yer aldığı Şehzade Konutlarından 132 tanesinin Kızılay’a ait olduğunu dile getiren Yurdabekçi, “9 bloktan oluşan 288 dairelik Şehzadeler Konutunda Kızılay’a ait 132 daire var. 2 bloğunu kiraya veriyoruz. Şuanda 13 daireyi kiraya verdik. 68 daireyi de vatandaşlarımızın satışına sunacağız. Buradan elde edilen gelirlerle Kızılay yardım hizmetlerine devam edecektir” dedi.

DEVLET BÜYÜKLERİ KURBAN VEKALETLERİNİ KIZILAY’A VERDİ

Açılış törenine katılan Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, ulusal ve uluslararası alanda Kızılay olarak başarılı çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Önceki yıllara göre bu yıl daha fazla kurban vekaleti alacaklarına inandığını belirten Akar, vatandaşlara Kızılay’a destek vermelerini çağrısı yaptı. Devlet büyüklerinin bu yıl kurban vekaletlerini Kızılay’a verdiğini kaydeden Akar, “Kızılay olarak başlattığımız kampanyamız her yıl daha fazla destek görüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yedi hisse, Başbakan Ahmet Davutoğlu altı hisse, CHP Genel Başkanı iki hisse vekalet verdi. Bunun yanı sıra tüm bakanlarımız kurban vekaletlerini bize verdi. Kızılay’a güven duyarak başlattığımız bu modele destek olanların sayısı her geçen gün artıyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından Şehzade Konutları, Kan Bağışı Merkezi ve Şube Hizmet Binası’nın açılışı yapıldı.

KIZ1 KIZ2 KIZ3 KIZ4 KIZ5 KIZ6 KIZ7
KIZ8

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir