Kırtık Deresi sorunu 2017 yılında son buluyor

20 Aralık 2016 Salı, 15:47

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Devlet Su İşleri İzmir Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Nurlupınar Mahallesinin en önemli sorunlarından olan Kırtık Deresinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından Başkan Çelik Kırtık deresinde çalışmaların 2017 yılı sonuna kadar tamamlanarak Nurlupınar Mahallesinin sorununun çözüme kavuşacağını ifade etti.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, DSİ İzmir Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve DSİ teknik ekipleri Şehzadeler ilçesinde bir takım incelemelerde bulundu. Nurlupınar Mahallesinin en önemli sorunu olan Kırtık Deresinde de incelemelerde bulunan heyet, Kırtık Deresindeki sorunları yerinde gördü. Kırtık Deresinin Nurlupınar Mahallesinin kronik sorunlarından biri olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Devlet ve Su İşleri İzmir Bölge Müdürümüz Sayın Hayati Çelenk ile birlikte, Şehzadeler’imizin sorunlarına çözüm bulmak için arazide incelemelerde bulunduk. Nurlupınar Mahallemizde bulunan Kırtık Deresinin ıslahı şuan gündemimizdedir. Çünkü bu dere Nurlupınar Mahallesi içindeki sulama kanalına dökülüyor ve çok yağışların olduğu zamanlarda bu derede biriken taş toprak, direk kanala doluyor, kanalda da taşmalara neden oluyordu. Mahallemizde bazı evlerde taşkın riski altında kalıyordu. Değerli DSİ Bölge Müdürümüz geniş bir teknik heyetle bugün şehrimize gelerek birlikte birkaç saat süren incelemelerde bulunduk. Yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki yıl yatırım programına aldırılarak Kırtık Deresinin tamamında gerekeli çalışmalar yapılacak ve Şehzadeler’imizin kronikleşmiş sorunu olan Kırtık Deresi ile ilgili sorun kökten çözülmüş olacak” dedi.

“2017 yatırım programında yapacağız”
Şehzadeler ilçesinde sürekli sorun olan Kırtık Deresinin ıslah çalışmalarını 2017 yılı sonunda bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden DSİ Bölge Müdürü Hayati Çelenk, “Şehzadeler Belediye Başkanımızın talebi üzerine Şehzadeler ilçesinde, teknik ekiplerimiz ile birlikte Kırtık Deresinde teknik bir incelemede bulunduk. Bizimde yerinde yaptığımız incelemede gördüğümüz, derenin gerçekten de bir ıslah çalışmasına ihtiyacı var. Geçmiş yıllarda derenin üst kısmında iki çalışma yapılmış, bununda ciddi bir faydası görülmüş. Ancak bu çalışmaları devam ettirmemiz gerekiyor. Kırtık Deresini betonarme kanal içerisine alarak halkımızın zarar görmesini inşallah önlemiş olacağız. Bu çalışmamızı da 2017 yılı içerisinde yatırım programımıza aldırarak 2017 yılsonuna kadar derenin ıslah çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir