KAYMAKAM ORGAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

22 Eylül 2014 Pazartesi, 15:34

MANİSA Şehzadeler Kaymakamlığı kentte organ bağışını attırmak için kampanya başlattı. Kampanyayı kendi organlarını bağışlayarak başlatan Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa’da 4 bin 89 organ bağışçısı olduğunu belirterek, kaymakamlığa bağlı tüm kurumlarda çalışanların organ bağışçısı olması için çalışacaklarını söyledi.

Türkiye’de organ bağışında 4 bin 89 gönüllü ile 5’inci sırada olan Manisa’da bağışçı sayısını arttırmak için Şehzadeler Kaymakamlığı tarafından organ bağışı kampanyası başlatıldı. Şehzadeler Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan tanıtım törenine Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan ve kaymakamlığa bağlı müdürlük yetkilileri katıldı.

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, organ bağışı konusunda bilgilendirme standı açtıklarını belirterek, tüm personeli organ bağışına davet etti. Çorumluoğlu, “Manisa Türkiye genelinde 5’inci sırada yer alıyor. Biz bunu daha üst sıralara taşımak istiyoruz. Organ bağışının önemini anlatmak ve diğer kurumlara örnek olmak için bu kampanyayı başlattık. Hepimiz başkalarına hayat verebiliriz” dedi.

Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan da başlatılan kampanyanın diğer kurumlara örnek olması gerektiğini belirterek, kentte 2014 yılında beyin ölümü gerçekleşen 14 kişiden 6’sının organlarını bağışladığını bildirdi. Kaplan, organ bağışı gönüllü sayısında ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini dile getirerek, “Manisa’da bin 200 kişi sadece böbrek nakli bekliyor. Bu insanlar böbrek nakli olmamaları halinde her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Herkesi organ bağışı gönüllüsü olmaya davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilk organ bağışını yaptı. Ardından ilçe müdürleri de organ bağışçısı oldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir