Kaymakam Ayaz’dan Afrin’de yaralanan askerin ailesine ziyaret

08 Şubat 2018 Perşembe, 12:15

Gördes Kaymakamı Fatih Ayaz, Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’de tank saldırısında yaralanan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Süleyman Dindar’ın ailesini ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.
Gördes Kaymakamı Fatih Ayaz, İlçe Garnizon Komutanı J. Kd. Bçvş Fazıl Kalyon, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Dilcan ve belediye Meclisi Üyeleri ile Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’de yaralanan evli ve 1 çocuk babası Uzman Çavuş Süleyman Dindar’ın ailesini ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.
Kaymakam Ayaz ve beraberindeki grup, ilçeye bağlı Güneşli Mahallesi’nde yaşayan asker ailesiyle evlerinde bir araya geldi. Süleyman Dindar’ın babası Mustafa Dindar ve Annesi Zinnet Dindar ile bir süre sohbet eden Ayaz, Süleyman Dindar’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Ayaz yaptığı açıklamada, “Devlet olarak dimdik ayaktayız. Bunlar kuduruyorlar bizi bir birbirimizden ayırmak istiyorlar. Et tırnaktan ayrılmaz ki Türk, Kürt bin yıldır kardeşçe aynı topraklarda yaşamışız. 1. Dünya Harbi’nde, Çanakkale’de omuz omuza savaşmışız. Niçin bu güzel vatan için. Bu vatanı kimse bölemez ve gücü de yetmez. Sınırlarımızı ihlal edenlere devletimizin askerimizin cevabı sert olacaktır. Devlet olarak, millet olarak biz sizlerin yanındayız. Tekrar geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin” dedi.
Başkan Akyol da, “Edindiğimiz bilgiye göre Süleyman kardeşimizin durumu çok şükür iyi. Bizler onların sayesinde buradayız. Rabbim Süleyman kardeşimize ve tüm gazilerimize acil şifalar versin” şeklinde konuştu.

“Afrin’e gerekirse ben giderim yeter ki o pislikler temizlensin”
Anne Zinnet Dindar ise, “Afrin’e gerekirse oğlumun yerine ben giderim. Yeter ki o pislikler temizlensin. Bizi kimse yıldıramaz. Çocuğum vatan için gitti gazi oldu. Ben oğlumla gurur duyuyorum. Bir oğlum daha olsa Afrin’e gönderirim” diyerek ziyaret için teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir