Kaliteli El Dezenfektanı Nasıl Anlaşılır?

02 Ocak 2022 Pazar, 10:37
Kaliteli El Dezenfektanı Nasıl Anlaşılır

Her geçen gün önem kazanan el hijyeni için kullanılan el dezenfektanı, cilt sağlığının korunması için büyük önem taşır. Gün içinde defalarca kullanılan dezenfektan, kalitesiz ve merdiven altı diye tabir edilen ürünlerden seçilmesi halinde insan sağlığını tehdit edebilir. Kalitesiz dezenfektan kullanıcı tarafından ayırt edilmesi zor bir üründür. Kötü niyetli kişiler tarafından kolayca üretimi yapılabilir. Bu nedenle dezenfektan mutlaka güvenilir ve bilinen yerlerden alınmalıdır. Dezenfektan seçimi yapılırken mutlaka içeriği kontrol edilmelidir. İçeriğinde toksin madde içeren dezenfektanlar tercih edilmemelidir. Toksin madde içeren dezenfektanlar el hijyenini sağlarken cildinizin pul pul dökülmesine neden olabilir. Dezenfektan seçimi yapılırken mutlaka kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

Dezenfektanlar Nasıl Etki Gösterir?

Kullanım amaçlarına göre farklı yapılarda üretilen el dezenfektanı çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Dezenfektanlar içeriğinde bulunan kimyasallar ve alkol sayesinde virüslerin genetiğine etki ederek yapılarını bozar. İçeriğinde bulunan alkol oranı dezenfektanın etki seviyesini belirler. Dezenfektan kullanım amacı insan sağlığını tehdit eden bakterilerin tamamen yok edilmesidir. Kaliteli bir dezenfektan, uygulandığı ciltte bulunan bakteri ve virüsleri öldürerek etki gösterir. Günümüz şartlarında birçok hastalık ellerde bulunan bakteri ve virüslerin vücuda alınmasıyla başlar. Kaliteli dezenfektan uygulandığı andan itibaren kısa süre içinde virüsleri öldürerek ıslaklık hissi yaratmaz. Kısa süre içinde tüm mikroorganizmaları öldürerek buharlaşan kaliteli dezenfektan çeşitleri tam bir koruma sağlar. Görünen ve görünmeyen tüm zararlı virüsler üzerinde etkilidir.

Dezenfektan Seçimi Nasıl Yapılır?

Ellerde bulunan bakteri ve virüsleri yok eden el dezenfektanı, mutlaka Sağlık Bakanlığı onayına tabi olan ürünlerden seçilmelidir. Kaliteli bir dezenfektan belirli testlere tabi tutulmuş ve kullanım onayı almış ürünlerdir. Kaliteli dezenfektan kokusuz veya hoş kokulu ürünlerdir. Dezenfektan seçiminde mutlaka içeriği kontrol edilmelidir. İçeriğinde toksin madde içeren ürünler sağlık açısından son derece zararlıdır. İçeriğinde bulunan alkol oranı mutlaka kontrol edilmelidir. Alkol oranının az veya çok olması sağlık açısından zararlıdır. İçeriğinde kullanılan alkol çeşitleri büyük önem taşır. metanol içeren ürünler son derece tehlikelidir. Kaliteli ve cilt dostu dezenfektanlar için ucuzagidiyor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.