İŞTE ÖRNEK DERNEK: MALATYALILAR BİRLİK VE BERABERLİK DERNEĞİ

11 Kasım 2014 Salı, 22:03


2013 yılında kurulan ve büyük organizasyonlara imza atan Manisa Malatyalılar Birlik ve Beraberlik Derneği bu kez de Manisa’nın 3 farklı noktasında stant kurarak aşure dağıttı. Karaköy’de Gençlik Kolları, Kuşlubahçe’de Yönetim Kurulu, dernek  binası önünde ise Kadın Kolları aşure hayrı yaptı. Malatyalılar Birlik ve Beraberlik Derneği Gençlik kolları Başkanı Bilal Davşan, ” Biz gençlik kolları olarak henüz bir haftalığız. Çalışmalarımıza daha yeni başlıyoruz. Muharrem ayı dolayısıyla Manisa’da yaşayan herkese aşure hayrı yapıyoruz. Çalışmalarımız sürekli devam edecek” dedi. 

Çalışmaları süreli hale gelecek

Derneğin Kadın Kolları üyeleri ise dernek binası önünde aşureyi dualarla vatandaşa ikram etti. Kadın Kolları Başkanı Şenay Taşkıran,” Derneğimiz adına bizler de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derneğimizin önünde hem çevre esnafına hem de buradan ulaşabildiğimiz herkese aşure hayrı yapıyoruz. Çalışmalarımızı sürekli hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. 

Bin 500 kişilik

Derneği Başkanı Hacı Ali Özsoy ise, “3 farklı noktada toplam bin 500 kişilik aşure dağıttık. Mübarek aydan bizlere yardımı dokunan sponsorluğunu esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Dernek olarak bu tür faaliyetlerimiz devam edecek” diye konuştu. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir