İslami Tatil Otelleri

30 Mart 2016 Çarşamba, 22:01

İslami otellerin hizmetinden memnun kalan birçok muhafazakâr düşünce de olan kişiler sayesinde İslami tatil kültürü giderek genişleyen bir yapıya sahip olmaya başlamıştır. Önceki yıllarda tatilini sıradan otellerde ve dine uygun olmayan kurallar dâhilinde geçirmek zorunda olanlar için, bu tür zorunlulukları geride kalmıştır. Ailesi ve sevdikleri ile bir arada olmanın sevincini yaşarken, deniz ve havuz keyfi için yabancı karşı cinsin olmadığı yerler, muhafazakâr kişilerin daha rahat olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca yemek ve içecek hizmetleri arasında helal olmayan ürünlere kesinlikle yer verilmemektedir. Et ve et ürünlerinin dine uygun olarak hazırlanmış olması, helal sertifikaya sahip olan islami tatil yerlerinde mutlaka olması gereken özellikler arasındadır.

Yurtiçi İslami Tatil Yerleri

Tatil satın almadan önce, otel hakkında ve gidilecek yer hakkında araştırma yapmanın yanı sıra, daha önceki müşterilerin yorumlarını dikkate almak da etkili bir sonuç verecektir. Tavsiye üzerine gidilen İslami otellerinde karşılaşılan özel muamele ve hizmet çeşitliliği birçok kişinin yurt içi tatilinde unutulmaz anlar yaşamasına neden olmaktadır.

Yoğun çalışma temposu içinde olan modern insanlar için büyük zorunluluk halini alan tatiller, muhafazakâr kesimde olanlarında keyifli zaman geçirebilecekleri şekilde tasarlanmalıdır. Sürekli tesettür içinde olan bayanların karma tatil yerlerinde yine tesettür ile gün boyunca rahatsız olmaları kaçınılmaz olacaktır. Ancak İslami otellerindeki kadınlara özel plaj ve havuzla sayesinde, bayanlar tesettürlerini çıkarabilir ve sadece kadınlar arasında daha rahat kıyafetler ve baş açık şekilde vakit geçirilebilir.

Yurtdışı İslami Tatil Yerleri    

Yurtdışının birçok tatil olanağından yararlanmak isteyenleri arasında, muhafazakâr kesimde olanlarda yer alıyor. Ülkesine Müslüman turist çekmek isteyen ülkeler ve birçok Müslüman ülkede yer alan islami tatil otelleri yurt dışındaki birçok güzelliğe şahit olurken muhafazakâr tatil ile de istediği şekilde tatil yapma imkânı sunulmaktadır.

İslami tatil denince sadece kadın ve erkeklerin deniz ve havuzda ayrıldığı tatil şekli akla getirilmemelidir. İslam dini birçok konuyu en ince ayrıntısına kadar düşünen bir dindir. Bu nedenle yemeklerin ve içeceklerin helal olması ve İslami otelde bulunan birçok hizmetin muhafazakâr kesimin beklentileri ile uyuşması gerekmektedir.

İslami Tatil Yerlerindeki Doğal Güzellikler

Tatilin huzur veren bir eğlenceye dönüşmesi için İslami tatil yerlerinin doğal güzellik içeren yerlerde kurulmuş olması büyük önem taşıyor. İslami otellerin içinde ayrı ayrı vakit geçirdikten sonra etraftaki güzellikleri keşfetmek için biraya gelen aile fertleri gördükleri manzara karşısında hayran kalmamaları imkânsızdır. Yeşillik içinde ve denize yakın olan İslami otelleri ile sayesinde yurt dışından gelen turistlerin sayısı da oldukça fazladır.

Günümüzde farklı düşünce ve yapıya sahip alternatiflerin olduğu gibi alternatif tatil seçeneklerinin olması da önemli bir gerekliliktir. Tek bir tatil alternatifi insanlar için sıkıcı olurken turizminde gelişmesi söz konusu olamazdı.

İslami Tatil Otelleri Ve Fiyatları

Tesettürlü eşi ile birlikte tatil yapmak isteyenler için islami tatil yerleri, tam anlamıyla rahatlığın hissedilebileceği adreslerden biridir. Herkesin en doğal hakkı olan tatil, çalışan ve kendine vakit ayıramayan muhafazakâr bayanlarında ihtiyacı olan en önemli şeylerden biridir. Bu sebeple anlayışlı olmak ve uyuması ve keyifli vakit geçirmesi için yakınlara yardım edilmesi gerekmektedir. Firmaların uyguladığı indirimlerden yararlanmak için İslami otellerden erken rezervasyon kampanyalarına dâhil olmak yeterli olmaktadır. Ayrıca insanın deşarj olabilmesi için kaliteli ve verimli bir tatile gitmesi oldukça önemlidir. Bu sayede yoğun çalışmanın neden olduğu yorgunluk ve bitkinlik hissi ancak iyi bir tatil sonrasında atlatılabilir.

http://www.helaloteller.com.tr/

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir