İki Direk Bi Şamata Binlerce Vatandaşı Ağırladı

01 Temmuz 2014 Salı, 12:04

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin gezici TIR ile ilçelere ulaştırdığı Ramazan etkinlikleri, Alaşehir ilçesine konuk oldu. ‘İki Direk Bi Şamata’ isimli ortaoyununun sergilendiği etkinliği binlerce Alaşehirli takip etti.

Ramazan etkinliklerini Manisa’nın tüm bölgelerine yaymak amacıyla gezici TIR eşliğindeki etkinlikleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehirlilere keyifli bir gece yaşattı. ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyununun sergilendiği etkinliğe Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı, Belediye Meclis üyeleri ve binlerce Alaşehirli katıldı. Oyun sırasında ve sonrasında vatandaşlara Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan şerbeti ve Osmanlı macunu da ikram edildi.

Kahkaha tufanı
Sinan Bengier ve Ayberk Atilla’nın başrollerinde yer aldığı ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı oyun, ortaoyununun örnekleriyle Alaşehirlileri güldürdü. Alaşehir Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş, sanatçıların performansıyla unutulmaz bir gün yaşadı. Oyunun sonunda sahneye çıkan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, performansları nedeniyle sanatçıları tebrik etti ve çiçek takdim etti. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu da, başrol oyuncusu Sinan Bengier’e çiçek takdim ederek, kendilerine unutulmaz bir gün yaşattıkları için teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir