İftar Sofrasında Kiraz Pazarı Müjdesi

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 15:24

Şehzadeler Belediyesi, Sancaklıbozköy Mahallesi’nde iftar programı düzenledi. İftara katılan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Sancaklıbozköy’de ilk işimiz kiraz pazarını kurmak” diyerek müjdeyi verdi.

Her gece farklı mahallede yapılan iftar programları ile vatandaşla bir araya gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, geçtiğimiz akşam Sancaklıbozköy Mahallesi’nde verilen iftara katıldı. Başkan Çelik, Şehzadeler ilçesinde Ramazan ayının aslına uygun bir biçimde yaşanması için 30 gün boyunca farklı etkinlikler yaptıklarını ve bunu ilçe geneline yaydıklarını ifade etti.

Sancaklıbozköyde de Ramazan’ın hakkıyla ihya edildiğini ifade eden Başkan Çelik, ”Öncelikle sizlerle bir arada aynı sofrada bulunmaktan çok mutluyum. Rabbim sağlık ve afiyet içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşmayı cümlemize nasip etsin. Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da günahlardan bağışlanma olan Ramazan ayındayız. Bu gün itibarı ile Ramazan ayının yarısını geride bıraktık. Şunu çok iyi biliyorum ki, Sancaklıbozköy’de Ramazan hakkıyla ihya ediliyor. İnanıyorum ki büyük müjdeye mazhar olunacak şekilde bayramlara kavuşulacaktır. Biz de Şehzadeler Belediyesi olarak Ramazanı dolu, dolu olarak yaşayalım istedik. Şehzadelerde Ramazan aslına uygun bir şekilde yaşanmalıydı. Bu nedenle her gün iftar sofralarında sizlerle buluşuyoruz. Zenginiyle, fakiriyle, yaşlısıyla, genciyle, engellisiyle, çocuğuyla hepimiz bir sofrada birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyerek Besmeleyle oruçlarımızı açıyoruz. Rabbim hepimizin tuttuğu oruçları kabul etsin. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi de daim etsin inşallah” dedi.

“İLK İŞİMİZ KİRAZ PAZARINI YAPMAK”

Konuşması sırasında Sancaklıbozköy halkına bir de müjde veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Burası Bozköy, sancak almış olan, şan sahibi olan, büyük destanlar yazmış, başarılar kat etmiş olan yörüklerin diyarı. Burası dürüst insanların, mert insanların memleketi. Yine burası 30 Mart’ta bu kardeşinize en çok güvenip, en büyük desteği veren yerlerden birisi. Rabbim hepinizden razı olsun. İnşallah sizlerin bu desteğinize karşılık mahcup olmamak için bütün gücümüzle çalışacağız. Sancaklıbozköy’ de ilk işimiz inşallah kiraz pazarını yapmak olacak. Ardından yapılması gereken ne varsa hepsini bir, bir hayata geçireceğiz. Rabbim hepinizden geldiğiniz için razı olsun. Sonraki Ramazanlar da saha güzel etkinlikleri birlikte organize edelim inşallah. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Şimdiden Kadir Geceniz ve bayramınız mübarek olsun” dedi.

İftarın ardından meydanda kurulan sahnede yapılan gösterileri çocuklar ile birlikte izleyen Başkan Çelik, bu tür etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.