Horozköy yeni bir sosyal alana kavuşuyor

27 Eylül 2016 Salı, 17:39

Horozköy’e yeni bir sosyal donatı alanı kazandırmaya hazırlanan Yunusemre Belediyesi, Çamlık Alanı Peyzaj ve Rekreasyon Projesi’ni hayata geçiriyor. 13 bin metrekare alan üzerinde kurulması planlanan projenin ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.
Yunusemre Belediyesi, ilçenin yoğun yapılaşma bölgelerinden biri olan Horozköy’e yeni bir sosyal donatı alanı kazandırıyor. 13 bin metrekare alana sahip Horozköy Çamlık Alan Peyzaj ve Rekreasyon Projesi içerisinde muhtarlık binası, aktivite alanı olarak açık hava spor aletlerinin bulunduğu fitness sahası, çocuk oyun grubu, Kauçuk zeminli yürüyüş ve koşu yolu, halı saha ve soyunma odalarının yer aldığı bina bulunuyor. Ayrıca ihtiyaca yönelik olarak 23 araçlık otopark ve 200 metre karelik alana sahip kafeterya proje içerisinde yer alıyor. Alanda mevcut ağaçların tamamı korunacak şekilde peyzaj bitkilendirmesi hazırlandı.
Projenin tamamlanarak önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yapılaşmanın hızla ilerlediği bölgede sosyal donatı alanları oluşturmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Çerçi, “Belediye olarak yalnızca merkez mahallelerimizi değil kenar ve kırsal mahallelerimizi de önemsiyoruz. Horozköy, yapılaşmanın oldukça yoğun olduğu, gelişime açık bir bölge . Burada yapılacak çalışmayla bölgedeki çamlık alanı yenileyip düzenleyerek daha cazip hale getireceğiz. Alanda çocuklarımız için de spor alanları yaratacağız. Projelendirme sürecimiz tamamlandı. Önümüzdeki günlerde projenin ihalesini gerçekleştirip yapımına başlayacağız.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir