Hayat Varlık Nedir ve Avantajları Nelerdir?

17 Temmuz 2018 Salı, 21:45

 

Tahsili geciken alacakları, ödenemeyen kredileri banka ya da finansal kuruluşlardan devir alarak esnek ödeme planı hazırlar ve borçlu kişilerin imkanına uygun ve kolay ödeyeceği şekilde borçları yapılandırır. Hayat Varlık, sizi borçlarınızdan kurtaracağı gibi hukuki kısıtlamalardan da kurtarır. Ekonomik özgürlüğünüze tekrar kavuşur ve borçsuz bir hayata yeniden sayfa açarsınız. Banka tarafından tahsil edilememiş borcunuzu Hayat Varlık ile ödeme planı oluşturarak daha esnek koşullarda ödemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle bankalara ödeyemediğiniz kredileri öder ve kredi puanınızı da yükseltirsiniz. Hayat Varlık, Maddi sıkıntıları bulunan kişilerin borçlarını kolay şekilde ödemesini amaçladığı gibi yaşam standardını da yükseltir.

Türkiye’nin en büyük bağımsız varlık şirketidir ve kurumsaldır. 10 milyar portföyü bulunmaktadır ve 2 milyona yakın bir kredi dosya sistemine sahiptir. Müşteri merkezli yaklaşım prensibiyle çalışır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyetleri denetlenir. Tahsili gecikmiş alacakları ve ödenmemiş borçları yeniden bankalar aracılığıyla yeniden yapılandıran Hayat Varlık şirketinin uluslararası ortaklarının yanı sıra 600’e yakın uzmandan oluşan deneyimli kadrosu bulunur.

Hayat Varlık ve Üye Olduğu Kuruluşlar

Fenca (Federation of European National Collection Association), VYŞ/D (Varlık Yönetim Şirketleri Derneği, CSA (Credit Service Association), RMA (Receivables Management Association gibi büyük ve saygın kuruluşların üyesidir. Müşteri odaklı çalışma prensibinden dolayı sektörde tek ISO 10002 Müşteri Yönetim Sistemleri sertifikasına sahiptir. Müşteri bilgileri gizliliğine büyük önem veren Hayat Varlık, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri sertifikasını da almaya hak kazanan bir kurumdur. 2014 ve 2015 yıllarında Great Place to Work ödülleri ile birlikte 2014 senesinde iş-özel yaşam dengesi özel ödülü almaya layık görülen bir şirkettir.

Hayat Varlık Sizlere Ne Kazandırır?

Bankaların faaliyet gösterdiği alanlar çok geniştir. Hayat Varlık ise özellikle ödenmeyen krediler ya da tahsili geçmiş alacakların tekrardan yapılandırmasına odaklı çalışma sistemi sunar. Esnek ödeme planı hazırlar ve borçların kısa sürede ve kolay şekilde ödenmesine yardımcı olur. Borçlarını ödeyen kişilerin hukuki yükümlülükleriyle beraber kısıtlamaları da ortadan kalkar. Ekonomik olarak kendilerini özgür hissederler.

Müşteri odaklı çalışma prensibiyle hareket eden Hayat Varlık borçlu kişilerin aylık gelirine ve yaşam standardına göre kişiye özel ödeme planı sunar. Borç yapılandırma planı hazırlanırken piyasa ve zaman şartlarına göre esneklik gösterir. İhtiyaç halindeyse yeninden revize edilir. Borçlarınızı bankalar vasıtasıyla resmi bir şekilde devralan Hayat Varlık size yük olan borçlarınızı daha kolay ve hızlı şekilde ödeyebilmenizi sağlar. Borçlarınızı yapılandırmak ve bilgi almak için 7 gün ve 24 saat internetten müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Borç yapılandırmanız yapılırken sizin ödemenize uygun plan hazırlanır ve yaşam standardınıza göre belirlenir. Borcunuzu resmi kanallar vasıtasıyla devralan Hayat Varlık, uzun zamandır sizin için yük olan borcunuzu ödemek için iyi bir fırsat sunar. Finansal özgürlüğünüze tekrar kavuşur ve kredi puanınızı da yükseltirsiniz. Banka borcunuzu ödediğiniz zaman tekrar banka kredisi kullanmaya da hak kazanırsınız.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..