Hasan Ören Soma’da Şehit Madenci İftarına Katıldı

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 14:10

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören Manisa’yı ziyaret eden Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan ile birlikte Soma’ya gelerek şehit madenci Ahmet Erol için ailesinin verdiği iftara katıldı.

CHP İlçe başkanı Murat Bayramoğlu, Soma Kadın Kolları Başkanı Emine Ünlü ve partililerle Soma İlçe Başkanlığında buluşan Hasan Ören ve Aylin Nazlı Aka kazadan sonraki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunarak Soma için verilen sözler hakkında Meclisteki gelişmelere ilişkin bilgiler verdiler.

AKP’nin Soma için verdiği sözleri tutmadığını belirten Hasan Ören; CHP Manisa Milletvekilleri olarak, diğer Milletvekili arkadaşlarımızla beraber Başbakan başta olmak üzere AKP Milletvekillerinin verdiği sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Maden işçisinin, Soma esnafının, kamyoncuların ve şehit ailelerinin sorunlarına sahip çıkarak Meclis kürsüsünden sesimizi yükselteceğimizin bilinmesini isterim. Eğer verilen sözler tutulmazsa madende çıkan yangın bütün Soma’yı saracaktır.

Milletvekilleri ve CHP heyeti Halkevlerinin düzenlediği “Soma Madenci Evinin” açılışına katıldılar. Toplumun her kesiminin Soma’nın acısını paylaştığını belirten Milletvekilleri; Halkevlerinin tarihsel geçmişine uygun olarak her zaman halkın yanında olduğunu ve Soma’da açtıkları madenci evinin yaraların sarılmasına katkı sağlamasını dilediler.

Daha sonra Soma ilçemizde şehit madenci ailelerini ziyaret eden Hasan Ören ve Aylin nazlı Aka, şehit madencimiz Ahmet Erol için ailesinin verdiği iftara katıldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.