Flama Bayrak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

01 Temmuz 2022 Cuma, 08:45
Flama Bayrak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Flama bayraklar oldukça fazla alanda kullanılmaktadır. Klasik olarak kullanılan bayraklardan çok daha farklı kullanım şekline sahiptir.

Siyasi partiler oldukça fazla bir şekilde kullanmaktadır. Ayrıca özel kurum ve kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları ile şirketler ve holdingler tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Spor da da oldukça fazla kullanılmaktadır. Spor kulüpleri, takımlarının renklerine sahip, özel olarak tasarlanmış flamaları sürekli bir şekilde kullanmaktadır.

Flama Bayrak Fiyatları

Flama bayrakların küçük olması ve ekonomik olması, çok daha fazla tercih edilmelerine neden olmaktadır. Flama bayrak fiyatları kalite, boyut, baskı ve kullanılan kumaş türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Gönder Bayrak

Rengini şehitlerimizin kanının renginden alan ve ay yıldızı bağrına işlemiş olan gönder bayrak ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. Tarihimizden aldığımız güç ve hakkettiğimiz gurur ile bayrağımız ülkemizin her bir noktasında dalgalanmaktadır.

Gönder Bayrak Nedir?

Genellikler dış mekanlarda kullanılan ve direğe çekilen bayrak anlamını taşıyan gönder bayrak; kurum ve kuruluşları, ülkeleri ve törenleri temsil etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Özel kamu kurum ve kuruluşları, okullar, üniversiteler, özel kurum ve kuruluşlar ve benzin istasyonları gibi birçok noktada göğe çekilerek kullanılmaktadır.

Gönder Bayrak Nerede Kullanılır?

Dış alanlarda kullanılan gönder bayraklara özel teknikler kullanı9larak üretilmektedir. Alpaka kumaş üzerine dijital olarak baskı yapılmaktadır. Rengin mat olmaması için 250 dereceye kadar ısıl işlem uygulanan gönder baraklar, olumsuz hava şartlarına da daha dayanıklı hale gelmektedir. Üretim aşamasının sonuna dikime gönderilen bayraklar istenilen ölçüde dikilebilmektedir.

Gönder bayraklar kurum ve kuruluşları, okullar, üniversiteler, özel kurum ve kuruluşlar ve benzin istasyonları gibi birçok noktada göğe çekilerek kullanılmaktadır.

Gönder Bayrak Çeşitleri.

Gönder bayraklar çeşitli ölçülerde üretilebilmektedir. Bu doğrultuda özel olarak üretilen çeşitleri arasında;

  • Parti bayrakları.
  • Firma bayrakları.
  • Seçim bayrakları.
  • Türk Bayrağı.
  • Okul bayrakları.
  • Ülke bayrakları.
  • Masa bayrağı.
  • Ofis bayrağı.

Gibi pek çok çeşit yer almaktadır.

Makam Bayrağı Nedir? Nerede Kullanılır?

Bayrak temsil eder. Makamlarda kullanılan bayraklar ise makamı temsil etmenin yanı sıra, makamım gücü ve ciddiyetini de temsil etmektedir. Makam odalarının girişlerinde, içlerinde ya da makama ait olan araçlarda makam bayrağı kullanılır. Kamu kurum ve kuruluşlarında, kurumsal şirketlerde, yöneticilerin odalarında ve özel şirketlerde kullanılmaktadır. Genellikle Türk bayrağı ile beraber kullanılmaktadır.

Makam Bayrağı Çeşitleri

İsteğe göre boyut, baskı ve malzeme olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kullanacak olan makamın isteğine göre tasarımı değişmektedir. Bu neden ile birçok çeşidi bulunmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.