Farklı Tasarım ve Özelliklerde Strafor Harfler

06 Aralık 2018 Perşembe, 19:02

Reklamcılık sektöründe, maliyet ve fayda dengesine bakıldığında oldukça akılcı bir çözüm olan strafor kesim, yeni ve alternatif bir uygulamadır. Ağır, kullanışsız, maliyeti yüksek ve kısmen demode sayılabilecek uygulamaların yerine tercih edilebilecek strafor harfler için kullanılan malzeme oldukça önemlidir.

Kullanılan malzeme, sadece basit bir strafor olarak düşünülmemeli. Strafor, temelde genleştirilmiş polistren diye bilinen bir yalıtım malzemesidir. Polistren tanecikleri genleştirilir ve birbirine yapıştırılır. Oldukça esnek, basınca dayanıklı, düşünüldüğünün aksine ozon tabakasına zararsız, uygulanması ve işlenmesi kolay bir malzemedir. Elbette reklamcılık alanında kullanılan strafor ve yalıtım köpüğü arasında yapı olarak belirgin bir fark vardır. Daha sağlam, daha sıkı bir yapıya sahip olan bu straforlar, yüksek teknolojili CNC tezgahlarda işlenerek arzu edilen tasarımlar ortaya çıkarılır.

Strafor Harfler Nasıl İşlem Görür?

Siparişini verdiğiniz strafor harfler, öncelikle özel bir bilgisayar programına tanımlanır. Ardından program vasıtasıyla istenilen kesim CNC’ye iletilir. Programın yönlendirmesi ile makine, özel bir teknikle kesimi strafora uygular. Bir program ve CNC tezgahı ile halledilebilirmiş gibi basitleştirerek izah ettiğimiz bu süreç, profesyonellik ve işinde ehil olmayı gerektirir. Programın işletilmesi, tasarımın doğru olarak aktarılması ve olası hataların engellenmesi için uzmanlık gerekmektedir.

Doğru malzemenin tercih edilmesi de aynı derecede önem taşır. Tasarım, kesim, renklendirme ve son rötuş aşamalarında oldukça dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Özellikle tasarım aşamasında yapılacak bir hatanın geri dönüşü, biraz zor olacaktır. Özel günleriniz, kutlamalarınız ve davetleriniz için istediğiniz özgün ve farklı tasarımlarda, hataya yer bırakmaksızın daha titiz olunmalıdır.

Bireysel ve kurumsal tüm ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılamak üzere, işinde uzman, donanımlı personelimiz ve son teknoloji makinelerimiz ile yanınızdayız. Sizlere, arzuladığınızdan ve beklediğinizden çok daha kaliteli bir hizmet verebilmemiz için www.strafora.com.tr adresini ziyaret edip bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Sizde yorum yapın..