Evi Yanan Aileye Yardım Eli Büyükşehir’den

27 Mart 2017 Pazartesi, 09:27

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Yayakırıldık Mahallesi’nde yaşadıkları evde çıkan yangın sonucu eşyaları kullanılamaz hale gelen Selçuk-Hülya Yıldız çiftinin yardımına koştu. Çiftin ihtiyacı olan ev eşyaları Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi. Mağdur aile katkıları nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Evi yanan Selçuk-Hülya Yıldız çiftinin eşyalarını ulaştırmak amacıyla Akhisar’a giden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ile bir araya gelerek ilçe hakkında bilgiler alan Aksoy, daha sonra İnönü Mahallesi Muhtarı Figen Karabulut ile görüştü, talepleri dinledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Şube Müdürü Asena Demir ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, Akhisar’a 30 kilometre uzaklıkta olan Yayakırıldık mahallesinde meydana gelen yangın nedeniyle eşyaları kullanılmaz hale gelen Yıldız çiftini ziyaret etti ve yeni eşyaları teslim etti.
Evin İhtiyaçları Giderildi
9 Aralık 2016 tarihinde gece saat 23.15 sıralarında çıkan yangında evi ve eşyaları yanarak, kullanılamaz hale gelen Selçuk – Hülya Yıldız çiftinin yardımına Manisa Büyükşehir Belediyesi koştu. Zor durumda kalan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden destek isteyen çiftin eşyalarını Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy bizzat teslim etti ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Mağdur aileye yardım eli uzatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, evin zarar gören eşyalarını yeniledi. Evin ana ihtiyaçları olan buzdolabı, televizyon, fırın, baza ve tencere takımı aileye teslim edildi.
Başkan Ergün’e Teşekkür Ettiler
Zor günler geçirdiklerini anlatan Selçuk – Hülya Yıldız çifti kendilerine destek olan ve zor günlerinde yardım elini uzatan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Eşyaları teslim ettikten sonra Yayakırıldık Mahallesi’ni de gezen Aksoy ve beraberindekileri, Mahalle Muhtarı Mehmet Uludağ konuk etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir