ENGELLİ OKULUNDA MACERA İÇİN BAKIN NE YAPTILAR…

10 Ekim 2014 Cuma, 15:17

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’ndeki zihinsel engelli çocukların topluma kazandırılması için eğitim verilen okula, yaşı küçük bir grup tarafından içine maytap konulmuş pet şişe atıldı. Koridorda büyük bir gürültüyle patlama meydana gelirken olayda şans eseri kimse yaralanmadı. Yakalanan üç çocuğun macera için maytaplı şişeyi okula attıklarını söylediği öğrenildi.

Olay, bugün saat 13.45 sıralarında, Firdevs Gürel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde meydana geldi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre yaşı küçük bir grup, henüz bilinmeyen bir nedenle zihinsel engelli çocukları topluma kazandırması için eğitim veren okula içine maytap konulmuş pet şişe attı. Şişe büyük bir gürültüyle patladı. Çocukların derste olması sayesinde kimse yaralanmadı. Korkan çocukların güçlükle sakinleştirildiği öğrenildi.

MACERA İÇİN ATMIŞLAR

İhbar üzerine gelen polis ekipleri, patlamayla ilgili soruşturma başlattı. Yan kapıdan atılan maytaplı şişenin tuvaletin karşısına koridora düştüğü belirtildi. Ana kapıda kamera sisteminin mevcut olduğu, yan kapıda ise bulunmadığı belirtildi. Görgü tanıklarını verdiği eşkal doğrultusunda başlatılan çalışmada üç çocuğun yakalandığı kaydedildi. Çocukların sözlü ifadesinde oynarken, macera için maytaplı şişeyi okula attıklarını söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir