EGE BÖLGESİ’NİN 2’İNCİ YANIK ÜNİTESİ MANİSA’YA

20 Haziran 2014 Cuma, 19:50

MANİSA Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz, kentte 5 yataklı yanık ünitesi kurulacağını müjdeledi. Ege Bölgesi’nde İzmir’den sonra 2’inci yanık ünitesi merkezinin Manisa’da olacağını vurgulayan Türkyılmaz, sadece çok ağır vakaların İzmir’e yönlendirileceğini açıkladı.

Soma’daki maden faciasının ardından kentte gündeme gelen yanık ünitesi merkezi için Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz ve AK Partili Manisa Milletvekili Muzafferin Yurttaş ve kentteki hastane müdürleri bir araya geldi. Fikir birliği ile kente yanık ünitesi merkezi kurulması kararlaştırıldı. Gerekli hazırlıklar tamamlandı. Bakanlıktan 500 bin lira ödenek geldiğini belirten Genel Sekreter Türkyılmaz, yanık ünitesinin bir ay içinde hizmete açılacağını bildirdi.

Yanık ünitesinin Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne kurulacağını belirten Genel Sekreter Türkyılmaz, merkezin 5 yataklı 5 odalı olacağını müjdeledi. Yanık ünitesi ile kentten diğer şehirlere yapılan sevklerde azalmanın yaşanacağını belirten Türkyılmaz, “Bizde yanık yatakları var. Ama ne yazık ki yanık ünitesi yoktu. Kentte geçen yıl 50 civarında yanık vakası ile karşılaşıldı. Yanık vakalarında dereceler çok önemli. Yeni yanık ünitesi ile birinci, ikinci derece yanıkları burada kolaylıkla müdahale edebileceğiz. Ancak üçüncü derece yanıkları sevk etmemiz gerekebilir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.