Doğal Afetler Sonrası Şefkat Eli Arama Kurtarma Neden Değerlidir?

26 Nisan 2022 Salı, 10:06
Doğal Afetler Sonrası Şefkat Eli Arama Kurtarma Neden Değerlidir

Ülkemizin doğal afetlerin sıkça karşılaşıldığı bir yer olması, birlik ve beraberlik ruhunu daha çok hissettiren Şefkat Eli Derneği gibi kuruluşlara olan ihtiyacı artırıyor. Dehşet derecede ürkütücü olan deprem ve sel gibi felaketlerden sonra çok sayıda kişinin akıbeti kayıplarla sonuçlanmaktadır. Bu sonucu başarılı bir arama kurtarma faaliyetine dönüştürmek için sürekli hazırlıklı olmak ve her türlü olasılık değerlendirme altına alınmalıdır.

Arama kurtara çalışmalarına katılan her gönüllü bireyin ortak amacı kayıp insanlara en kısa sürede ulaşarak onları hayatta tutma çabasıdır. Bu konuda eğitim alan gönüllü kişilerden oluşan ekipler, olay yerine en kısa sürede ulaşarak gereken fedakârlıkları göstermek için üstün çaba göstermektedir. Yardımseverlik olgusunu her türü insani ihtiyaç için geliştiren Şefkat Eli, su kuyusu açtırarak temel ihtiyaç olan suyun her yere ulaşmasını sağlıyor.

Şefkat Eli Arama Kurtarma Ekipleri Nasıl Eğitimler Alıyor?

Birçok felaketin insanlar için olduğu dünyamızda, her felaketin sonuçları tek tek ele alınarak arama kurtarma ekipler o doğrultuda eğitime tabii tutuluyor. Deprem felaketi sonrası arama kurtarma için gösterilecek performans eğitimi içeriği farklı iken, yangın sırasında ve sonrasında kurtarma çalışması eğitimlerinin içeriği farklılık gösteriyor.

Büyük bir gönüllülük ile Şefkat Eli Derneği’ne bağlılık gösteren kişiler, her türlü felaket sonrası arama kurtarma çalışmaları için tam kadro hazırlık içinde beklemektedir. Çok sayıda insanın gönül verdiği derneğimiz, kurban bağışı gibi ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini gülümseten önemli desteklere imza atıyor.

Şefkat Eli Derneği İle Arama Kurtarma Çalışmalarının Önemi

Sonuçları oldukça üzücü olan her türlü felaket için tam donanımlı bir hazırlık içerisinde olan Şefkat Eli, deprem sonrasında enkaz altında kalanların hızlı biçimde çıkarılması ve onların hayata tutunmaları için gerekli performansı göstermektedir.

Doğal afetin gerçekleştiği yer Türkiye’nin neresi olursa olsun en kısa sürede arama kurtarma ekibi yönlendirmesi yapan derneğimiz, bölgedeki insanların en az seviyede mağduriyete maruz kalmaları için gereken her şeyi yapmaktadır. Maddi ve manevi her desteği gerekli adreslere ulaştırma konusunda profesyonel bir organizasyon örneği gösteren Şefkat Eli adak kurbanı bağışlarını da kabul ediyor.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.