Dev Çalışmada Sona Gelindi

23 Eylül 2016 Cuma, 19:21

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi iş birliği ile yapılan, üç büyük mahallenin ana caddelerini kapsayan alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarında sona gelindi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve güvenli ulaşım sağlamaları için Bey, Zaferiye ve Akgün mahallelerinde yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bey Mahallesi ve Zaferiye Mahallesi arasında kalan 61. Sokak, 79. Sokak, Akşemseddin Caddesi, 4 Eylül Caddesi, Hacı Bayram-ı Veli Caddesi ve İbn-i Sina Caddeleri’nde ihtiyaç duyulan yerlerin alt yapısının yenilenmesinin ardından kilit parke taş döşendi. 35 bin metrekarenin üstünde kilit parke taş döşenen caddelerde, yol işgali yaptığı tespit edilen bahçe duvarları yıkılarak yollar genişletildi. Yol işgali yapan bahçe duvarlarının yıkılması ile yeni duvarlar, Kula Belediyesi Fen İşleri personeli tarafından tekrar örüldü.

Vatandaş yeni yollara kavuşuyor
Akgün Mahallesi’nde yer alan ve 61. Sokak ile Essanoğlu Caddesi kesiştiği yerde olduğu halde yıllardır açılamayan Harman Yakan Kesiği mevkisindeki yol da sonunda yapılıyor. Dolgu işlemleri biten yolda elektrik tellerinin yer altına alınmasının ardından kilit parke taş döşemesi yapılacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi personeli tarafından yapılan ana caddelerde, ihtiyaç durumunda ara sokaklara da girilerek yollar yenilendi. Birçok sokakta vatandaşların talepleri doğrultusunda zemin düzeltmesi ve kilit parke taş döşendi.

Başkan Tosun,”Refah ve huzur için çalışıyoruz”
Kula’nın gelişmesi ve modernleşmesi için tüm imkanları kullandıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun,”Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce yıllardır ilgilenilmeyen ve atıl halde kalan cadde ve sokaklarda çalışmalar yapıyoruz. 61. Sokaktan başlayarak İbn-i Sina Caddesi’ne kadar olan güzergahta yaptığımız alt yapı ve üst yapı çalışmalarında sona gelindi. Şuan İbn-i Sina Caddesi’nde de çok az bir çalışmamız kaldı. İnşallah yakında diğer bozuk yollara da geçeceğiz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir