Deprem gerçeğini bu kez tiyatroyla anlattılar

08 Mart 2017 Çarşamba, 13:18

Yunusemre Kent Konseyi, deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla farklı bir etkinliğe imza attı. Sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği organizasyonda Sosyal Bilimler Lisesinin duyarlı öğrencileri ‘Çok geç olmadan’ isimli tiyatro oyunuyla depremin yıktığı hayatları anlattı.
Yunusemre Kent Konseyinin öncülüğünde Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (MAT)’nin destekleriyle düzenlenen organizasyonda ülkemizde de binlerce can alan deprem gerçeğine dikkat çekildi. Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin sahneye koyduğu ‘Çok Geç Olmadan’ isimli tiyatro oyununda depremin yıktığı hayatlar anlatıldı.
Oyuna ilgi oldukça yoğun olurken; Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, MAT Başkanı Bahattin Özer de oyunu izleyenler arasındaydı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı oyun ayakta alkışlandı. Oyun sonunda öğrencileri kutlayan İdris Avşar ve Halil Arslan, tiyatrocular adına okul yönetimine plaket takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir