DANAYA İŞKENCE CEZASIZ KALMADI!

13 Ekim 2014 Pazartesi, 14:02Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramında bir danayı tüfekle vuran dört kişiye, toplam 9 bin 124 TL para cezası kesti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesinde Kurban Bayramı’nda bir danayı tüfekle vuran ve eziyet eden dört kişiye, toplam 9 bin 124 TL para cezası kesti.

İl Şube Müdürü Uğur Bayil, Bakır Mahallesi’nde kurban kesimi sırasında kurbanlık hayvana yapılan eziyetle ilgili gerekli araştırmaları tamamladıklarını bildirdi. Bu çerçevede kurbanlık hayvanı ateşli silahla vuran ve kepçeyle ezerek eziyet eden H.K., E.K., M.E.D. ve M.Ç. isimli dört kişiye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 12. maddesinin 2. fıkrası gereği, kişi başı 2 bin 281 TL olmak üzere toplam 9 bin 124 TL idari para cezası işlemi uyguladıklarını söyledi. Bayil, bayramdan önce kurum olarak ekli afiş örnekleriyle çeşitli yerlerde bilgilendirme yapıldığını, buna rağmen bu tarz görüntülerin ortaya çıkmasının üzüntü verdiğini kaydetti. Kırkağaç’taki kurbanlık danaya yapılan eziyetle ilgili basında çıkan haberlerin vicdanları yaraladığını, kamuoyunda büyük tepkiye yol açtığını belirtti. Bundan böyle gelecek yıllarda da bu ve buna benzer görüntülerin ortaya çıkmaması için vatandaşların artık daha dikkatli olmak zorunda olduklarını dile getiren Bayil, kanun gereği hayvan haklarına saygı duyulmasını, aksinin tespit edilmesi halinde suç işleyenlere gerekli idari para cezası işlemlerinin yapılacağını kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir