COŞKUN: ÜLKEDE ÇIKAN OLAYLAR İŞ ADAMLARINI KORKUTUYOR!

09 Ekim 2014 Perşembe, 20:18

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Yaşar Coşkun, IŞİD’in Kobani’ye saldırmasından dolayı ülkede çıkan olayların işadamlarını korkuttuğunu söyledi.

MTSO Başkanı Yaşar Coşkun, IŞİD’in Kobani’ye saldırısını protesto etmek için yapılan eylemleri değerlendirdi. Toplumdaki güven ortamının bozulmasından endişe duyduklarını belirten Coşkun, hak aramanın yolunun sokaktan geçmediğini belirtti.

CAN KAYGISI ALIŞVERİŞİ ETKİLER YORUMU

Çıkan olaylarda kamu mallarına ve esnafa verilen zararın yadsınamaz boyutlara ulaştığını vurgulayan Coşkun, “Toplumda amacı ne olursa olsun her türlü karışıklık, sosyal ve ekonomik hayatı etkiler. İnsanlar rahat olduğu, sakin bir yaşam içindeyken rahat olur. Ancak can kaygısı varsa insan alışveriş dahi etmez. İnsanları rahatsız ederek, tahrik ederek, can güvenliğini tehlikeye sokarak haklılığını ispat etmeye çalışan her hareket yanlıştır. Demokratik bir ülkede yaşıyorsak sesimizi demokratik ortamlarda duyurmamız lazım. Siz kendi haklılığınızı ortaya koymak için sokağa döküldüğünüz zaman insanların haklarını elinden almış oluyorsunuz. Hiç kimsenin insanları huzursuz etmeye hakkı yok” dedi.

YATIRIM YAPACAK OLANLAR BEKLİYOR

Yaşanan gelişmelerden dolayı yeni yatırım yapacak olanların beklediğini kaydeden ve iç savaş tehlikesine dikkat çeken Coşkun, “Ülkemizin kimi kentlerinde okullar tatil edildi. Okulların tatil edilmesi ekonominin durağanlaşması anlamına gelir. Hak aramak sokaktaki günahsız insanları rahatsız ederek olmamalıdır. Bizi rahatsız ediyorsa, sosyal yaşamımız engelleniyorsa bizim onların haklılığına inanmamızı da beklemesinler. Bu gelişmeler ticaret erbabını korkutuyor. Yeni yatırım yapacak olanlar bekliyor. Toplumda güven olmadığı sürece yeni bir faaliyet beklememek lazım. Yakın zamanda göreceksiniz bunun biraz daha ilerlemesi demek iç savaş demektir. Düşündüğünüz zaman çok ciddi boyutlarda olacak. Asla hafife alınmamalı. İnsanlar daha duyarlı davranmalı” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir