Cildinizi Seviyorsanız Bitkisel Ürünleri Kullanın!

20 Mart 2019 Çarşamba, 19:01

Cildinizi Seviyorsanız Bitkisel Ürünleri Kullanın!

Makyaj malzemeleri, makyaj temizleme malzemeleri, cilt bakım ürünleri derken her gün cildimize ne kadar ürünün temas ettiğini düşünebiliyor musunuz? Hangi ürünleri tercih ettiğiniz işte bu nedenle büyük önem taşıyor. Çünkü cilt bakım ve makyaj ürünlerinde maalesef onlarca farklı kimyasal kullanılıyor. Bu kimyasallar cilt tarafından emiliyor ve kana karışıyor. Sonuç ise aşikar; onlarca hastalık, yüzlerce cilt problemi ve erken yaşlanma!

Cilt bakım uzmanları sıklıkla altını çiziyor ama halen çok sayıda kadın bu gerçeği görmek istemiyor. Kozmetik ürünlerde tercihinizi bitkisel içeriklere sahip olan ürünlerden yana kullanın. Çünkü bitkisel kozmetik ürünleri cilde zarar vermiyor. Tamamen bitki özleri kullanılarak hazırlanıyor ve dolayısıyla içerisinde kimyasal madde veya bileşenleri eklenmiyor.

Üzerinde Yazan “Bitkisel” İfadesine Hemen Kanmayın!

Elbette bitkisel şeklinde lanse edilen her kozmetik ürünün gerçekten bitkisel olduğundan söz edemeyiz. Bu nedenle tercihinizi güvenilir markaların ürünlerinden yana yapmalısınız. Örneğin Yves Rocher dünyanın onlarca ülkesinde satış yapan ve tamamen bitkisel ürünler formüle eden bir marka! Ürünlerinin hiç birinde paraben ya da mineral yağlar gibi kimyasallara yer vermiyor.

Cilt için zararlı olabilecek bileşenleri de kullanmadığı için markanın ürünleri yüz binlerce kadın tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca üretimlerinde cildin pH değerine de büyük önem veren bir marka olduğunun altını çizmek gerekir. Belki de cilt bakım ürünlerinin etkisini kısa sürede gösteriyor olması, bundan kaynaklıdır. Gerçekten başarılı üretimlere imza atan bir marka olduğundan emin olabilirsiniz.

Her bir ürünü çok uzun araştırmalar sonrasında formüle ederek kullanıma sunuyor. Elbette çeşitli testlerden geçiriyor ve satın aldığınız ürün etkisini ilk kullanımdan itibaren gösteriyor. % 100 bitkisel aktiflerle hazırlanan ürünler için sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ambalajlar kullanıyor olması da markanın takdire şayan bir tutumu!

Ürünleri İnternetten İnceleyin!

Eğer siz de cilt sağlığınıza yatırım yapmak ve artık bitkisel ürünlere geçmek istiyorsanız Yves Rocher markasının ürünlerini deneyin. İncelemek için de mağazasına giderek yorulmanıza hiç gerek yok. İnternet sitesinde de fiyatlar aynı ve tüm ürünler hakkında çok detaylı bilgi bulunuyor. Bu yüzden gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Sizde yorum yapın..