CBÜ’DE REKTÖR ADAY SAYISI 7’YE ÇIKTI

19 Eylül 2014 Cuma, 20:39

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) ekim ayında yapılacak rektörlük seçimlerinde aday sayısı yediye yükseldi.

CBÜ’de mevcut Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Enver Atik, CBÜ Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Naci Kemal Kuşçu, CBÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nı kuran, Medikal Ozon Terapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci’nin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Çelebi de adaylığını açıkladı. Manisa Holiday Inn Otel’de basın mensuplarıyla biraraya gelen Prof. Dr. Kemal Çelibe,

“Celal Bayar Üniversitesi hepimizindir. Üniversitemizin, ulusal ve uluslararası düzeyde aranılan, öncelikle tercih ve takip edilen bir üniversite haline getirilmesi hepimizin ortak dileğidir. Bu da ancak eğitim öğretim, araştırma, topluma katkı ve yönetim süreçlerinde kalite odaklı bir anlayışı üniversiteye hakim kılmakla gerçekleşir. Bunu gerçeklestirmek için yola çıktık. Üniversitemize katma değer sağlayan herkesi işin içine dahil ederek, hep birlikte daha özgürlükçü, yenilikçi, girişimci ve katılımcı bir üniversite hedefliyoruz. Nitelikli eğitimi ile hayata değer katan, iş hayatına yakın, yeni fikirlerin geliştirildiği, gelecegimizi inşa edecek liderler yetiştiren bir üniversiteyi Manisamızın hak ettiğini düşünüyoruz. Başta hastanemiz olmak üzere üniversitemizi Manisa ile bütünleştirmek istiyoruz. Manisa bir üniversite şehri olmalı, bu şehrin üniversitesinin de bir marka değeri olmalıdır” dedi.

 

==KUTU==

 

PROF. DR. KEMAL ÇELEBİ KİMDİR?

Prof. Dr. Kemal Çelebi, 1958 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Manisa’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Manisa Maliye Muhasebe Yüksekokulu Maliye Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak akademik meslek hayatına başlayan Kemal Çelebi, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Yüksek Lisans Programı’ndan ‘Bölgesel Kalkınmada Teşvik Edici Vergi Politikası ve Planlı Dönem Türkiye Uygulaması’ konulu tezi ile 1986 yılında mezun oldu. Aynı enstitünün Maliye Doktora Programını ‘Kamusal Tercihler ve Kamu Ekonomisinin Genişliği-Türkiye Örneği’ adlı tezi ile bitirerek 1991 yılında Maliye Doktoru unvanı aldı.

Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent ve 2004 yılında Profesör oldu. Halen Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Maliye Bölüm Başkanı olarak görevini sürdüren Prof. Dr. A. Kemal Çelebi aynı zamanda 2008 yılından itibaren uluslararası hakemli dergi statüsünde olan C.B.Ü. İ.İ.B.F. Yönetim ve Ekonomi Dergisi’nin yayın hayatına başladığı 1995 yılından beri editörlüğünü yapıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir