Çatalköprü, Dur Geç’e Veda Ediyor

14 Şubat 2017 Salı, 15:07

Turgutlu ilçesi Çatalköprü Mahallesinde trafik sıkışıklığı yaşanan ve dur geç olarak adlandırılan köprüde, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları başlatıldı. Yapım imalatlarının sürdüğü projenin Mart ayının ilk haftası içerisinde tamamlanması bekleniyor.

İl genelinde yaşanan trafik problemlerine çözüm oluşturmak için projeler üreten Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu’da Çatalköprü Mahallesi’nde dur geç köprüsünün yerine 46 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahip olacak yeni köprünün yapımına başladı. Devam eden çalışmaları Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar ve bölge sakinleri inceledi. Müteahhit firma yetkilileri ve proje kontrolörleri inceleme yapan heyete bilgiler verdi.
Dağmarmara Mahalleleri İçin Büyük Avantaj
Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Çatalköprü Mahallesi’nde yıkımı gerçekleştirilen köprünün 3, 90 metre genişliğinde olduğunu ve yaya geçişi olmadığını söyledi. Yeni köprüde emniyetli yaya geçişinin de sağlanacağını belirten Kuruçay, Çatalköprü, Kayrak, Gökgedik, Çepnibektaş, Bozkır ve güzergahtaki mahallelerin bu köprüyü kullanacaklarını dile getirdi.
Rahat Bir Nefes Alacağız
Çatalköprü Mahallesi’nde yürütülen köprü yapım çalışmaları hakkında fikirlerini aktaran Kayrak Mahallesi sakini Ali Kırbaş, “Yıllardır köprümüz sıkıntılıydı. İki araç yan yana geçemiyordu. Köprüye girişte sorunlar yaşıyordu. Çalışmalar başladı. Oldukça memnunuz. Dağmarmara mahalleleri ve Ödemiş ilçesine gidecek vatandaşlar bu güzergahı kullanıyor. İnşallah bundan sonra rahat bir nefes alacağız. Emeği geçen yetkililere, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir