Çanakkale şehitleri anısına 253 fidan

19 Mart 2017 Pazar, 16:08

MANİSA’da, 18 Mart  Çanakkale Zaferinin 102’nci yılı kapsamında 253 bin şehidin anısına Manisa’da  253 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği(ÇEKUD)  Manisa İl Temsilciliği, Manisa Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Manisa Hafsa Sultan Kadın Derneği ve Şehzadeler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin birlikte organize ettiği  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Yerleşkesi yanındaki Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen alanda gerçekleştirilen fidan dikimine, AK Partili Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak,  Manisa  Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Türk, Prof. Dr Yüksel Abalı, Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, Şehzadeler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Nemci Çinici, dernek üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Fidan dikiminde konuşan Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, “Şehitlerimizin bize mirası her karışı şehit kanıyla sulanmış olan vatanımıza sahip çıkmak, geliştirmek ve geleceğe taşımak asli görevimizdir. Gayemiz, doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesisi amacıyla, tüm varlıkların varoluş gayesine uygun, toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu faaliyetimizle, ağaç ve orman sevgisini küçük yaşlarda aşılamak, öğrencilerin kendi elleriyle fidanları toprağa dikmelerini sağlayarak çevre duyarlılığını pekiştirmek” dedi.

Konuşmaların ardından Çanakkale’de şehit olan 253 bin askerin anısına 253 fidan dikilip, can suyu verildi. Program sonunda şehitler için Yasin-i Şerif okunup, dua edilirken katılımcılara da çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir