Büyükşehir’le 2 İlçe Büyük Çileden Kurtuldu

22 Kasım 2016 Salı, 13:53

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin 42 kilometrelik Kula-Selendi yolundaki asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Yol çizgilerinin de çekilmesiyle birlikte yepyeni bir görünüme kavuşan yol, törenle hizmete açıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yenilenen yolla sürücülerin ve ilçe arasında gidip gelen vatandaşların büyük bir çileden kurtulduğunu söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçedeki asfalt çalışması, hem sürücülerin, hem vatandaşların yüzünü güldürdü. Kula ile Selendi arasındaki 42 kilometrelik yolda yapılan çalışma da, bunlardan bir tanesiydi. Asfaltlama çalışmaları tamamlanan ve çizgileri çekilen yolun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Genel Sekreter Vekili Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu, Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaş Rahat Bir Nefes Aldı

Yenilenen yolu Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte inceleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yolun yeni görünümüyle sürücülere ve vatandaşlara rahat bir nefes aldıracağını söyledi. Selendi ile Kula arasındaki yolu kullanan sürücülerin ve vatandaşların yenilenen yolla birlikte büyük bir çileden kurtulduğunu belirten Başkan Ergün, “Kula ile Selendi arasındaki 42 kilometrelik yolda asfaltlama çalışması yaptık. Bu yola sıcak asfalt döküp, yol çizgilerini de yenileyerek eski ve kötü görünümünden kurtardık. Tabi şoför kardeşlerim ve vatandaşlarımız rahatlıkla kullanacakları güzel bir yola kavuştu” dedi. Ardından yenilenen yol, okunan dualar ve kurban kesimiyle hizmete açıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir