Büyükşehir’den Mahalleliyi Sevindiren Asfalt

26 Ekim 2016 Çarşamba, 13:05

İl genelinde başlattığı asfalt hamlesi kapsamında uzun yıllar boyunca asfalt atılmayan mahalle yollarını asfaltla kaplayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’e bağlı Kalemoğlu ve Çiçekli Mahallelerini sıcak asfaltla buluşturdu. 11 kilometrelik sıcak asfalt çalışması, mahalle sakinlerini mutlu etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Manisalıların daha konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlaması amacıyla il genelinde asfalt hamlesi başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 2 bin 250 kilometre yolu asfaltla buluşturdu. Yürütülen çalışmalar kapsamında Gördes-Akhisar yolunun Kalemoğlu ve Çiçekli Mahalleleri yol ayrımından başlayan ve Çiçekli Mahallesi’ne kadar devam eden yolda 11 kilometrelik sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirildi. Uzun yıllardır asfalt atılmayan ve büyük ölçüde bozuk olan yolda yapılan çalışma bölge halkını da memnun etti.

Kalemoğlu Mahalle Muhtarı Selami Küçük: Yolumuz yeni yapıldı. Daha öncede çamurdu ve kötüydü. Sağ olsun Cengiz Başkanımız bize bir söz vermişti. Kalemoğlu-Çiçekli arasını sıcak asfalt yaparak sözünde durduğu için Cengiz Bakanımıza teşekkürlerimizi sunarız. Gerçekten şu anda yolumuz çok güzel.

Esnaf Mehmet Ali Çakıcı: Daha önce yolumuz kara yoldu. Şimdi çok memnunuz. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkürler. Bir de bir an önce itfaiye müfrezesinin hizmete girmesini bekliyoruz.

Eyüp Efe: Çok memnun olduk. Çiçekli’ye öncelik tanınmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Daha öncede yolumuz kötüydü. Allah razı olsun Büyükşehir’den. 20 senedir ben bu yoldan her gün Akhisar’a gidip geliyorum. Hele son bir sene 50 kilometre yol geliyorduk, son 10 kilometre bizi yıldırıyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir