Büyükşehir, Hep Yanınızda

10 Ekim 2017 Salı, 18:45

İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle 2013 yılında ‘Yalnız Değilsin’ sloganıyla açılan ve bugün 17 ilçede hizmet veren Gıda Bankası, Turgutlu ilçesinde 796 ailenin yüzünü güldürüyor.

Sosyal belediyecilik projeleriyle Manisalı vatandaşların yanında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gıda Bankası ile ihtiyaç sahiplerinin sofrasına konuk oluyor. Gıda ve temizlik ürünlerinin yer aldığı 35 kalem ürün ile bir ailenin aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği Gıda Bankası’ndan Turgutlu’da 796 hane faydalanıyor.
Nasıl Faydalanılır?  
İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ilçe koordinasyon merkezlerine ya da kendilerine en yakın Gıda Bankası’na giderek, burada bulunan başvuru dilekçesini dolduruyor. Talep edilen bazı belgelerle birlikte bu dilekçeyi başvurdukları yere teslim ediyor. Oluşturulan özel bir komisyon başvuruyu incelemeye alıyor. Yardımların doğru ve gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması amacıyla bu çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Olumlu sonuçlanan başvurular, başvuru sahibine en kısa sürede bildiriliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir