Büyükşehir Güvenliği Büyük Bir Tehlikeyi Önledi

21 Eylül 2017 Perşembe, 09:38
Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hoşça vakit geçirecekleri sosyal alanları arttırırken, burada yine vatandaşların huzur ve güveni için de güvenliği üst seviyede tutuyor. Bu sabah Atatürk Kent Parkı’nda yaşanan taciz ve gasp olayını fark edip, anında müdahale eden Büyükşehir Belediyesi güvenlik personelleri, güvenliğin ön planda tutulmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı en büyük yeşil alanlardan biri olan Atatürk Kent Parkı’nda hareketli saatler yaşandı. Okuldan kalan boş vaktini Atatürk Kent Parkı’nda geçirmek için buraya gelen 15 yaşındaki E.Ö isimli genç kız, oradan geçmekte olan R.A. adlı genç tarafından taciz edildi. Kendisini savunan tacizi engelleyen E.Ö.’nün bu kez R.A. tarafından cep telefonu ve parası gasp edilmeye çalışıldı. Olayı fark eden Atatürk Kent Parkı’ndaki Büyükşehir güvenlik personelleri , hızla olay yerine vararak, R.A.’yı etkisiz hale getirdi.

Şahıs Polise Teslim Edildi

Atatürk Kent Park güvenlik görevlileri, genç kızın parasını gasp eden R.A.’yı emniyet yetkililerine teslim etti. Polis, gaspçının üzerinde yaptığı üst aramasında şahsın üzerinden bir miktar para çıktı. Olayın hızla fark edilip, tacizci ve gaspçının anında etkisiz hale getirildiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, “Bu tür olaylarda görevlilerimizin duyarlı ve dürüst davranmaları vatandaşımıza güven, bize onur vermiştir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda vatandaşımızın huzuru, güveni ve güzel vakit geçirebilmesi için görevimizin başındayız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir