BOTANİK PARK SPORA HAZIR

11 Eylül 2014 Perşembe, 18:05

Yunusemre Belediyesi tarafından obezite ile mücadele etmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında spor alanı olarak kullanılacak botanik park hizmete hazır hale getirildi. Her yaştan vatandaşın kampanyaya katılabileceğini belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Amacımız sağlıklı nesiller yetiştirmek ve obezitenin önüne geçmektir” dedi.

Obezite ile mücadele için başlatılan kampanya kapsamında Yunusemre Belediyesi,  botanik parkta sağlıklı bir spor yapmak için çalışmalar yaptı.

Atatürk Spor Kompleksi’nin yanından 21 bin 900 metrekarelik alan üzerinde kurulu bulunan Yunusemre Belediyesi Botanik Park’a oyun gurubu ve kondisyon aletleri kazandırılarak yol düzenlemeleri yapıldı.

YENİ SPOR MERKEZİ BOTANİK PARK

Başlatılan kampanya ile botanik parkta her sabah beden eğitimi öğretmeni eşliğinde bir çok spor aktivitesi gerçekleşeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  yapılacak etkinlikte vatandaşların obezite hakkında da bilgilendirileceğini söyledi.

Kampanyaya her yaştan vatandaşın katılabileceğini belirten Çerçi, “Yunusemre Belediyesi Botanik Park’ta spora hazır hale getirilmesi için gerekli çalışmalarımızı yaptık. Parka oyun gurubu ve kondisyon aletleri kazandırdık. Bunun yanında park, döşenen taşlarla yeni bir görümün kazandı. Parkın son hali çok güzel oldu. Vatandaşlarımız başlatılan kampanyaya katılarak bu parkta her sabah ve akşamüstü beden eğitimi öğretmeni ile spor yapabilirler. Amacımız sağlıklı nesiller yetiştirmek ve obezitenin önüne geçmektir” dedi.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir